Atrakcje Kotliny Kłodzkiej


2016-09-07
Już samo miejsce w jakim leży Kotlina Kłodzka tworzy ją miejscem, które jest godnym polecenia dla głębszego zapoznania się przynajmniej z kilkoma atrakcjami sytuującymi się w rejonie kotliny.

Kotlina Kłodzka lub również Ziemia Kłodzka to przepięknie umiejscowiona kraina spowita naokoło przez Góry Stołowe, mniej znane Góry Złote, Bystrzyckie, Bardzkie a także imponujący Masyw zwany Śnieżnikiem. Najbardziej znanym spośród wyjątkowych miasteczek na tym terenie jest Kłodzko, zlokalizowane w kluczowym punkcie Kotliny Kłodzkiej. Sięgająca przeszło tysiąc lat wstecz geneza miasteczka wpływa na czar Kłodzka. W obwodzie miasta lokalizuje się wiele atrakcyjnych zabytków architektonicznych, wśród których najsilniej kojarzonym z ta okolicą Twierdza Kłodzko. Nie licząc niej w mieście możemy odnaleźć kamienny most świętego Jana położony na rzece Młynówce. Na cokołach na moście postawiono stare statuy wotywne przedstawiające postaci świętych i Trójcę Świętą.

Inne ciekawostki turystyczne tego regionu to Rynek tego miasta oraz kłodzki ratusz posiadający bogato dekorowaną elewację, jaka zawiera zmieszane ze sobą fragmenty paru różnych styli architektonicznych. Może to być wyjątkowo wyczuwalne najbardziej, jeśli staniemy z zachodniej strony tego ratusza. Dokoła Magistratu wyłowimy dawne, mieszczańskie kamieniczki z minionych wieków Nieco dalej zlokalizowany jest piękny Kościół Wniebowzięcia NMP, który wraz z budynkiem klasztornym i dodatkowo kościołem Franciszkanów są jednymi z znakomicie zachowanych zabytków kultur sakralnego. Przyciągającym miastem tej krainy geograficznej jest również Bardo Śląskie, które posiada nader wiele atrakcji architektonicznych. Na chwilę obecną spośród kilku Sanktuariów Maryjnych, w jakim znajduje się cudowna rzeźba Matki Boskiej. Jej postać odkryjemy w kościele pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny Figura reprezentuje typowy styl romański, zrobiono ją w XII oraz w pełni została stworzona z drewna, i na chwilę obecną jest największym majątkiem nie tylko tego miasta, jednak jeszcze całego regionu Dolnego Śląska.

Będąc w krainie Kłodzkiej trzeba także poznać uzdrowiskowe Duszniki Zdrój Noclegi, które oferują turystom niezależnie od wieku urlop w unikatowym, podgórskim klimacie. Poza idealnie zaaranżowanymi stancjami, miejsce to gwarantuje oczywiście nieskończenie wiele niesłychanie oryginalnych atrakcji krajoznawczych, wśród których znajduje się m.in. renesansowo-barokowy kościół pod wezwaniem świętego Piotra i Pawła, z XVII z imponującym wystrojem wnętrz oraz jeszcze niepowtarzalną kazalnicą zbudowaną na kształt wieloryba. Cała Kotlina Kłodzka to obszar, w jakim odnajdziemy sporo wspaniałych rzeczy.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Dabali777

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl