BenQ ogłasza pierwszy na świecie monitor dla programistów


BenQ ogłasza pierwszy na świecie monitor dla programistów
2024-05-10
Seria RD to pięć modeli zoptymalizowanych dla programistów: RD240Q (24,1 cala, proporcje obrazu 16:10), RD280U i RD280UA (28,2 cala 3:2) oraz RD320U i RD320UA (31,5 cala, 16:9).

BenQ, światowy pionier w dziedzinie profesjonalnych technologii wyświetlania i marka cyfrowych urządzeń lifestylowych ogłasza wprowadzenie na rynek pierwszej na świecie linii monitorów zaprojektowanych by zaspokoić unikalne potrzeby programistów – serię RD. Ich ekrany pokrywają nowe powłoki z zaawansowanymi właściwościami przeciwodblaskowymi i antyrefleksyjnymi, zaprojektowane specjalnie do kodowania. Seria RD zapewnia programistom całkowitą przejrzystość i zwiększoną czytelność długich linii kodu.

„BenQ to firma skoncentrowana na użytkowniku, naszym priorytetem jest jak najlepsze spełnianie potrzeb użytkowników” – powiedział Conway Lee, prezes BenQ Corporation. „Naszym celem jest wskazywanie kierunków rozwoju na przyszłość i wprowadzanie innowacji w życie. Potwierdzeniem tego są pierwsze na świecie monitory dla programistów z serii BenQ RD.”

Monitory z serii RD zwiększają wydajność i komfort programowania dzięki nowemu trybowi kodowania, który dostępny jest po naciśnięciu klawisza Coding HotKey na środku paska funkcji. Zapewnia on krystalicznie czyste czcionki dla zwiększenia czytelności kodu zarówno w jasnych, jak i ciemnych motywach, które można dodatkowo dostosować do różnorodnych środowisk czy narzędzi programistycznych.

Unikalna konstrukcja podświetlenia ekranu - MoonHalo serii RD (różni się w zależności od modelu) łączy w sobie element elegancji i komfortowego oświetlenia, ułatwiając użytkownikom skupienie i zachowanie świeżości podczas długich sesji pracy w dowolnym środowisku. Umożliwia elastyczność dostosowywania m.in. jasności, temperatury barwowej, trybu oświetlenia do własnych preferencji użytkownika.

Aby zapewnić programistom komfort długotrwałej pracy, seria RD została wyposażona w funkcję pracy w nocy. Łączy ona technologię minimalnej jasności, filtr chroniący oczy przy słabym oświetleniu i optymalizację wyświetlania w ciemnych pomieszczeniach. Dodatkowo monitory mają usprawnioną funkcję Brightness Intelligence Gen2 automatycznie analizującą oświetlenie otoczenia i korygującą jasność obrazu.

Seria RD, której premiera odbędzie się w połowie maja 2024 r., obejmie modele RD240Q (24,1 cala, proporcje obrazu 16:10), RD280U i RD280UA (28,2 cala 3:2) oraz RD320U i RD320UA (31,5 cala, 16:9), z opcjami zarówno ergonomicznie regulowanych, jak i stałych stojaków podtrzymujących ekran. Mniejsze ekrany - o przekątnej 24,1 i 28,2 cala mają współczynniki proporcji 3:2 i 16:10, dzięki czemu mieszczą więcej linii kodu w pionie, podczas gdy 31,5-calowy 16:9 zapewnia wystarczająco dużo miejsca dla długich linii kodu. Seria RD jest również wyposażona w technologię KVM (klawiatura, wideo, mysz) umożliwiającą podłączenie do jednego monitora dwóch komputerów i sterowanie nimi za pomocą jednej klawiatury i myszy. Port USB-C (90W) z opcją daisy stream umożliwia użytkownikom łączenie łańcuchowe kilku wyświetlaczy i tworzenie jednego obszaru roboczego.

Dodatkowo, oprogramowanie BenQ Display Pilot 2 znakomicie ułatwia sterowanie opcjami monitora, definiować skróty, partycje pulpitu, tryb dla różnych aplikacji, przyciemnianie programowe, harmonogramy dobowe i inne.

(Funkcje mogą się różnić w zależności od modelu)

BenQ zaangażowany jest w zrównoważony rozwój i przyjazne dla środowiska praktyki na wszystkich etapach opracowywania i wytwarzania produktów. Wykorzystuje również materiały pochodzące z recyklingu a produkty charakteryzują się energooszczędną konstrukcją.

Parametry i zdjęcia: https://www.benq.eu/pl-pl/monitor/programming/rd240q.html
https://www.benq.eu/pl-pl/monitor/programming.html
Film – prezentacja funkcji: https://www.youtube.com/watch?v=tpAhG_1soq4 


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INDALO

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl