Bezpieczeństwo firmy, a szkolenia PPOŻ


Bezpieczeństwo firmy, a szkolenia PPOŻ
2018-02-11
Uważasz się za dobrego pracodawcę i kochasz swoją firmę oraz pracę? W takim razie, z pewnością bardzo dobrze traktujesz też swoich pracowników. Jeśli tak, to rzeczywiście, możesz się uważać za świetnego szefa.

Jednak bardzo często, ci którym się wydaje, że doskonale zarządzają firmą, nie dbają o swoich pracowników tak jak powinni. Często zdarza się tak, że są im ucinane premie, stawka godzinowa jest bardzo niska, a limit do wyrobienia ciągle rośnie. Najczęściej, takie formy mają bardzo dużą rotacje pracowników, ponieważ zatrudniają się tam tylko ci, którzy mają bardzo trudna sytuacje finansową, nie mają innego wyjścia, jest to najbliższe miejsce pracy lub są po prostu studentami, którzy chcą dorobić na studia.

W takiego typu miejscach pracy, pracownicy się ciągle zmieniają, przyjmowani są nowi, po czym widzą jak sytuacja wygląda i szukają innej pracy. Jeśli szanujesz swoich pracowników, to zdajesz sobie sprawę z tego, że to dzięki nim firma nadal funkcjonuje, ponieważ są ręce do pracy, które sprawiają, że produkcja czy usługi są ciągłe. Bardzo często, pracodawcy którzy nie doceniają ludzi i traktują ich jak tanią siłę roboczą, zapominają także o kwestiach prawnych lub je naginają. Najczęściej dotyczy to nie tylko wypłat, ale także szkoleń.Niezbędna wiedza

Bardzo często pracodawcy oszczędzają na rzeczach, które są bardzo istotne zarówno dla firmy jak i pracowników. Kwestia dotyczy oczywiście szkoleń BHP oraz PPOŻ. Według pracodawców jest to nie tylko niepotrzebny wydatek, ale też marnowanie czasu, który mógłby być przekazany na pracę. Dlatego, tego typu szkolenia są robione na szybko i byle jak. Jest to jednak wielki błąd. Jeszcze w przypadku szkolenia z Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, nie jest to tak bardzo ignorowane. Najbardziej po macoszemu traktowane są szkolenia przeciwpożarowe. Pracodawcy bardzo często pomijają ten etap przygotowania pracownika lub tylko co nieco powiedzą trochę na temat gaśnicy. Jest to stanowczo zbyt mało. Przepisy wymagają, aby każdy pracownik takie szkolenie przeszedł, ponieważ może ono uratować nie tylko firmę, ale także życia i zdrowie innych pracowników. W przypadku wybuchnięcia pożaru czy też pojawienia się niewielkiego ognia, przygotowany pracownik, będzie wiedział jak postępować w takiej sytuacji. Taka wiedza jest niezbędna i wymagana.Pozostaw to specjalistom

Bardzo dużo pracodawców oraz pracowników, uważają że szkolenia z zakresu PPOŻ są nudne i niepotrzebne. Jest to jednak nieprawdą, gdyż wynika to często ze sposobu w jaki są prowadzone. Według ekspertów z gpsbhp.eu/oferta/praktyczne-szkolenia-ppoz, znacznie bardziej efektywne są szkolenia, które zostały przeprowadzone przez specjalistów z dziedziny szkoleń. Pracownicy nie tylko chętniej w nich uczestniczą, ale także o wiele więcej zapamiętują. Jeżeli w twojej firmie również przyjmujesz nowych pracowników lub nadchodzi czas przypomnienia przepisów PPOŻ, tym którzy już szkolenie odbyli, postaw na specjalistów. Jest to doskonałe wyjście, ponieważ pokazujesz pracownikom, że jest to ważna wiedza.Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl