Bezpieczny i szybki montaż: system Megapress S do instalacji przeciwpożarowych


Bezpieczny i szybki montaż: system Megapress S do instalacji przeciwpożarowych
2024-07-10
W instalacjach przeciwpożarowych, takich jak podłączania hydrantów ściennych lub tryskaczy, zazwyczaj stosuje się grubościenne rury stalowe. Dzięki systemowi Megapress S firmy Viega, ich montaż jest zdecydowanie prostszy i wydajniejszy.

Technika zaprasowywania na zimno pozwala wykonywać połączenia znacznie szybciej i bez ryzyka związanego z zaprószeniem ognia. Ponadto wszystkie kształtki posiadają charakterystyczny profil SC-Contur, więc każde przypadkowo zapomniane i niezaciśnięte połączenie zostanie natychmiast zauważone podczas próby szczelności.

 

Rozszerzając asortyment Megapress S o nowe elementy XL o średnicy DN 80 - w tym kolano 90° z gwintem zewnętrznym i trójnik z odejściem na 2-calowym (DN 50) gwincie wewnętrznym, firma Viega umożliwia teraz jeszcze większą elastyczność w zakresie instalacji systemów gaśniczych, na przykład z hydrantami ściennymi.

 

Oszczędność czasu: nawet do 80%

W przypadku grubościennych rur stalowych wszystkie zalety nowoczesnej technologii połączeń zaprasowywanych stają się szczególnie widoczne, zwłaszcza jeśli chodzi o komfort i wydajność pracy. Zależnie od średnicy, czas potrzebny na wykonanie połączenia skraca się nawet o 80% w porównaniu z konwencjonalnymi technikami montażu, takimi jak spawanie.

 

System Megapress S to bezpieczne i ekonomiczne rozwiązanie do szerokiego spektrum projektów. Oprócz instalacji ogrzewania, chłodzenia i sprężonego powietrza, ważnym obszarem jego zastosowania są systemy gaśnicze zgodne z normą DIN 14462. Dzięki odpowiedniemu certyfikatowi VdS, produkt firmy Viega został dopuszczony także do podłączenia tryskaczy.

 

Złączki Megapress o zoptymalizowanym przepływie mogą być stosowane zarówno do czarnych rur stalowych, jak i ocynkowanych, lakierowanych przemysłowo lub malowanych proszkowo. Szczelność i dopasowanie wzdłużne połączenia zaprasowywanego są zapewnione przez odpowiednie elementy kształtki: wysokiej jakości uszczelkę, pierścienie nacinające i pierścienie odcinające, zaprojektowane specjalnie dla tego systemu.

 

Jeszcze więcej możliwości

Szeroka oferta Megapress S obejmuje różne rodzaje złączek, takie jak łuki, przejścia gwintowe, redukcje i trójniki, a także inne komponenty w rozmiarach od 3/8 do 4 cali, co pozwala bez problemu wykonać wszystkie typowe instalacje. Najnowsze uzupełnienia asortymentu to element przejściowy DN 80 na gwint wewnętrzny 2 cale (DN 50), kolano DN 80 90° z gwintem zewnętrznym R w rozmiarze 3 cale (DN 80) oraz dwa trójniki DN 80 z odejściem na gwint wewnętrzny 2 cale (DN 50) lub 2 ½ cala (DN 65). Nowe komponenty ułatwiają na przykład montaż systemu gaśniczego lub podłączenie systemu odciągowego do pionu.

 

Montaż złączek Megapress S odbywa się przy pomocy wydajnych i ergonomicznych zaciskarek, takich jak Pressgun 6 i Pressgun 6 Plus. W przypadku większych średnic konieczne jest zastosowanie dodatkowej przystawki Press Booster, wzmacniającej siłę zaprasowania. Dzięki tym narzędziom, nawet kształtki XL mogą być zaciskane szybko i bez wysiłku, również gdy mamy do czynienia z mocną ograniczoną przestrzenią montażową.

 


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

brandpromotions

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl