Bogowie w 3D. TNT zaprasza na „Mityczne piątki”


Bogowie w 3D. TNT zaprasza na „Mityczne piątki”
2021-07-29
Co wspólnego ma „Gniew Tytanów” z „Gwiezdnymi wojnami”? Jakie zjawisko pogodowe zakłóciło plan pracy nad „Troją”? Plany zdjęciowe kinowych hitów z cyklu „Mityczne piątki” były pełne niespodzianek. Filmy z maratonu zostaną wyemitowane w stacji TNT w każdy piątek sierpnia.

Ekranizacje starożytnych mitów są realizowane na wielką skalę. W „300: Początek imperium” Rodrigo Santoro, który wcielił się w Kserksesa, odgrywał giganta mierzącego ponad 3 metry. Wszystkie swoje sceny musiał zagrać na tle green screena. Technologii nie zabrakło także na planie „Starcia tytanów”, remake’u produkcji z 1981 roku. W oryginale pojawiła się słynna sowa-robot, która miała zyskać popularność na fali sympatii do androida R2-D2 z „Gwiezdnych wojen”. W wersji z 2010 roku wystąpiła gościnnie przez kilka sekund w scenie z Perseuszem. Dwa lata później powstał sequel, zatytułowany „Gniew tytanów”. Na fali boomu na technologię 3D, zapoczątkowanego przez „Avatar”, produkcję przygotowano w trójwymiarze, po raz kolejny stawiając na spektakularne efekty.

Burzliwych wydarzeń nie zabrakło na planie „Troi”. Plan filmu o najeździe Greków na legendarne miasto został zaatakowany przez… huragan, co na pewien czas przerwało realizację. Jednak aktorzy byli na tyle zmęczeni fizycznym wysiłkiem, który musieli podjąć w trakcie kręcenia, że Brad Pitt dosłownie przespał niebezpieczeństwo. Wyczerpany po dniu pełnym treningu i wymagających wyczynach kaskaderskich, przebudził się dopiero rankiem, widząc scenę rodem z katastroficznego obrazu.

Emisja produkcji z cyklu „Mityczne piątki” w każdy piątek sierpnia na kanale TNT.

Plan emisji:

06.08, godz. 23:25 – „300: Początek imperium”

13.08, godz. 20:15 – „Starcie tytanów”

20.08, godz. 21:10 – „Troja”

27.08, godz. 20:45 – „Gniew tytanów”

 

 

O TNT

TNT to ulubione miejsce dla ponadczasowych produkcji filmowych i serialowych. Szybka akcja, charakterne postaci, brawurowe kreacje aktorskie największych gwiazd – wszystko to czeka na widzów w programie stacji. W każdym miesiącu mogą liczyć oni na angażujące cykle tematyczne i wciągające maratony kinowych hitów. W stałej ramówce emitowane są klasyki jak m. in. „Dirty Dancing”, „Zabójcza broń”, „Matrix” czy „Siedem lat w Tybecie” oraz produkcje serialowe, wśród których znajdują się: „4 Blocks”, „Dr Quinn”, „Strażnik Teksasu”czy „Tropiciele”. Szeroka gama różnych obrazów filmowych to gwarancja rozrywki pełnej emocji. TNT jest kanałem nadawanym w jakości HD, należącym do koncernu WarnerMedia.
Więcej informacji można znaleźć na stronie
tnt-tv.pl.

 

Biuro prasowe

Plac Trzech Krzyży 10/14

00-499 Warszawa

 

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres:

PR.Turner.Polska@turner.com

 

Emila Rybak 

Marketing & PR 

emila.rybak@warnermedia.com

+48 512 027201 

 

Joanna Hała

PR Manager | dotrelations

joanna.hala@dotrelations.pl

+48 690 995 770

 


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

dotPR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl