Buty dla kelnerów i kucharzy – na co zwrócić uwagę?


Buty dla kelnerów i kucharzy – na co zwrócić uwagę?
2023-01-01
Planujesz zakup odzieży roboczej do pracy w lokalu gastronomicznym? Zastanawiasz się, jakie buty najlepiej sprawdzą się w tak wymagającej pracy? Dowiedz się, w jakie obuwie warto zainwestować, jeśli jesteś kelnerem lub kucharzem.


Strój pracowniczy w gastronomii 

Niezależnie od pełnionej funkcji – praca w branży gastronomicznej wymaga dostosowania się do regulaminu i panujących zasad BHP. Nawet najdrobniejsze bagatelizowanie obowiązujących norm może być ukarane w czasie wizyty sanepidu lub może skutkować szkodą dla ludzkiego zdrowia. Odpowiedni strój nie tylko gwarantuje wygodę pracownikom w trakcie trudnych zmian, ale również tworzy czyste i sterylne warunki, w których można poświęcić się przyrządzaniu wykwintnych potraw. Nowoczesna odzież kelnerska zapewnia kelnerom profesjonalny wygląd. Wytrzymałe fartuchy, wygodne spodnie, zapaski oraz odpowiednie buty – to absolutnie niezbędne wyposażenie gastronomicznej szatni. Buty dla kelnerów i kucharzy – co powinny mieć?

Zdarza się, że pracownicy kameralnego lokalu gastronomicznego pracują we własnej odzieży oraz zwykłych tenisówkach. W niektórych warunkach takie wyposażenie jest wystarczające. Praca w bardziej prestiżowych restauracjach lub obsługa kelnerska na różnych uroczystościach wymagają zainwestowania w profesjonalne obuwie kucharskie lub kelnerskie. Co powinny posiadać takie buty? 

  • Buty kucharskie – muszą być dostosowane do pracy w wysokiej temperaturze. Powinny należeć do odpowiedniej klasy ochronnej i wyróżniać się obecnością stalowego noska. Niezbędnym elementem takiego obuwia jest antypoślizgowa oraz olejoodporna podeszwa. Zapięcie na rzep lub z pomocą regulowanych pasków idealnie dopasowuje buty do stopy. Ciekawym udogodnieniem jest amortyzacja pod piętą, która zapewnia kucharzowi komfort w trakcie kuchennych wysiłków. 
  • Buty kelnerskie powinny być przede wszystkim wygodne. Tę cechę obuwie zyskuje m.in. poprzez zastosowanie anatomicznie ukształtowanej wkładki. Podeszwa butów powinna być antypoślizgowa oraz antystatyczna, co zapewnia kelnerowi przyczepność w trakcie przemierzania śliskiej lub mokrej podłogi. 

Wiele modeli nowoczesnych butów, które doskonale nadają się do pracy w branży gastronomicznej, znajdziesz w sklepie TEDMAR.Buty dla pracownika gastronomii – jakie muszą być?

Dobre buty muszą być dostosowane do konkretnego użytkownika. Dostosowanie rozmiaru oraz wyprofilowania buta jest niezwykle istotne dla komfortu osoby pracującej. Za małe buty mogą uwierać stopę lub powodować odciski, z kolei za duże spowalniają płynne przemieszczanie się. Taki błąd można popełnić szczególnie wtedy, gdy buty są hurtowo zamawiane ze stron internetowych. Korzystanie z usług online daje dużo szersze możliwości i jest niezwykle wygodne. Zanim zdecydujesz o internetowym zakupie – zmierz dokładnie długość wkładki, jakiej potrzebujesz. Buty dostosowane do preferencji pracownika 

Wolisz pracować w pełnych butach? A może wygodniej Ci w modelach wkładanych? Producenci nowoczesnej odzieży i akcesoriów kelnerskich proponują wiele wariantów butów, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Twoje obuwie może być wygodne i atrakcyjne wizualnie – w fasonie i kolorze, które najbardziej lubisz.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl