Certyfikat SSL/TSL – szyfrowanie danych staje się standardem bezpieczeństwa


Certyfikat SSL/TSL – szyfrowanie danych staje się standardem bezpieczeństwa
2018-04-05
suncode logoCzym jest SSL? Jakie korzyści niesie przekierowanie ruchu z HTTP na HTTPS? Pomysł, aby szyfrować dane przesyłane pomiędzy przeglądarką a serwerem strony internetowej sięga początku lat 90-tych XX wieku. HTTPS stał się światowym standardem w internetowej bankowości oraz e-commerce, prawidłowo wdrożony pozytywnie wpływa na pozycjonowanie i wyszukiwanie przez Google. Przez takie serwisy jak Facebook jest on wręcz wymagany do zintegrowania z prowadzonym sklepem internetowym.

Uruchomienie szyfrowania transmisji danych wymaga zakupu certyfikatu SSL lub TSL, (dostępne są również darmowe wersje) oraz jego implementacji. Wyróżniamy 3 grupy certyfikatów: DV (Domain Validation - uwierzytelnianie podstawowe), OV (Organization Validation - uwierzytelnianie rozszerzone) i EV (Extended Validation - najsilniejsza weryfikacja tożsamości podmiotu zamawiającego certyfikat).

Czytaj całość artykułu tutaj: https://www.erp-view.pl/bezpieczenstwo_it/certyfikat_ssl_tsl_szyfrowanie_danych_staje_sie_standardem_bezpieczenstwa.html


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl