Co szczególnie warto zobaczyć, odwiedzając Bielsko-Białą?


2018-07-09
Miasto znane w całej Polsce jako największa aglomeracja w Beskidzie Śląskim, oferujące cudowne widoki na beskidzkie masywy górskie – mowa oczywiście o Bielsku-Białej. To doskonały punkt wypadowy w pasmo Szyndzielni tudzież Klimczoka – szczytów górskich, kojarzonych właśnie z Beskidem Śląskim.

Posiadając tu bazę wypadową i wybierając się na wyprawy z samego miasta, możemy także planować atrakcyjne wędrówki w Beskid Mały. I jego pasma górskie są idealnie widoczne z centrum, kusząc miłośników górskich wędrówek i wszelkiej aktywności. To jednak nie wszystko. Warto mieć w pamięci, że Bielsko-Biała to miasto, jakie samo w sobie stanie się ciekawym kierunkiem niejednej podróży – ma naprawdę wiele do zaoferowania. Które atrakcje i zabytki szczególnie warto zobaczyć? Dla maluchów nie lada gratką jest bez wątpienia regionalne studio filmów rysunkowych. Poważniejszych i nieco starszych turystów ująć mogą perełki architektury, z których Bielsko-Biała słynie. Wyróżnić tu można takie budynki jak Teatr Polski albo ratusz bielski, wiele uroku mają też okalające rynek kamieniczki. Zachwycić potrafi także słynny zamek Sułkowskich - miniona rezydencja panów miasta, którą z czasem przekształcono w muzeum.

Wpisując w wyszukiwarkę internetową zapytanie o taxi Bielsko w mig odnajdziesz kierowcę taksówki, który przewiezie Cię po najfajniejszych miejscówkach w Bielsku – i to w całkiem korzystnej cenie. Jego poznanie daje możliwość zdobycia wiedzy nie tylko na temat Bielska-Białej oraz jego genezy, ale też historii rejonu, który tak często wychwala się wśród amatorów aktywnego wypoczynku.Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Dabali777

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl