Cyberoam ogłasza listę zagrożeń na 2015 rok


2015-01-21
Cyberoam przedstawia prognozę zagrożeń na 2015 rok. W oparciu o najnowsze trendy w IT, które dotyczą każdego z nas, zarówno w przestrzeni prywatnej, jak i zawodowej, wybrano 8 przykładów, na które warto zwrócić uwagę w tym roku.

Prognoza została przygotowana przez specjalistów ds. wykrywania zagrożeń z laboratorium Cyberoam (CTRL).

Ciemne chmury nad Internetem rzeczy (IOT)

W tym roku Internet rzeczy zyska na znaczeniu z powodu swojego rozwoju, ale także z racji podatności na ataki. Ponieważ system SCADA przyswaja IOT, jego wrażliwość na cyberzagrożenia będzie wzrastać. Przed podobnym wyzwaniem staną zdalnie podłączone i zautomatyzowane systemy kontroli. Około 2.2 miliona urządzeń z systemem SCADA i protokołem BACnet jest narażonych na potencjalne cyberataki poprzez SHODAN – wyszukiwarkę dla urządzeń podłączonych do internetu.

Tymczasem, rządowe wymogi bezpieczeństwa, takie jak eCall (samochodowy system szybkiego powiadamiania o wypadkach drogowych w Europie) i popyt na bezproblemową łączność danych otworzył bramy dla infrastruktury Connected Car, która zmusiła do współpracy producentów aut, firmy telekomunikacyjne i gigantów technologicznych pokroju Google, Samsunga czy Apple. To doskonały przykład IOT w codziennym życiu. Tymczasem, z myślą o infrastrukturze Connected Car powstaje coraz więcej aplikacji mobilnych, więc tylko kwestią czasu jest by i w tym przypadku odkryto w nich podatności.

Czytaj całość artykułu tutaj: http://www.erp-view.pl/wiadomosci/cyberoam_oglasza_liste_zagrozen_na_2015_rok.htmlRedakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl