Cynkomet wspiera rodzinę okaleczonego rolnika


Cynkomet wspiera rodzinę okaleczonego rolnika
2018-12-09
„Szlachetne Paczki” docierają już do potrzebujących rodzin. W ich przygotowania zaangażowali się także podlascy przedsiębiorcy, w tym Cynkomet z Czarnej Białostockiej.

Rodzina pana Piotra i pani Małgorzaty do niedawna radziła sobie dobrze - prowadzili gospodarstwo rolne, uzyskali dopłaty unijne na zakup sprzętu rolniczego. Jej sytuacja zmieniła się jednak  diametralnie trzy miesiące, kiedy pan Piotr miał tragiczny wypadek - podczas belowania siana maszyna wyrwała mu rękę.  Ręki nikt nawet nie próbował ratować. Obecnie pan Piotr próbuje wrócić do normalnego życia, ale nie jest już w stanie zadbać nawet o własne gospodarstwo. Po odliczeniu kosztów utrzymania i kosztownego leczenia, czteroosobowej rodzinie pozostaje niespełna 400 zł na osobę, a jest jeszcze do spłaty część kredytu  – brakuje więc nawet na codzienne zakupy ubrań i żywności. Wśród najważniejszych potrzeb rodzina wskazała m.in. kabinę prysznicową, bo pan Piotr nie jest w stanie samodzielnie korzystać z wanny.

Cynkomet postanowił pomóc rodzinie. I to kompleksowo. Pomysł poparła cała załoga, która zaangażowała się zbiórkę pieniędzy. Wśród zakupionych podarunków – prócz kabiny prysznicowej z całym niezbędnym osprzętem dla niepełnosprawnych – znalazły się też lodówka, a także ubrania, pościel, środki chemiczne i żywność.

- Mamy nadzieję, że Święta Bożego Narodzenia dla tej rodziny, znajdującej się w tak trudnej sytuacji życiowej, staną się chociaż na chwilę bardziej radosne  - mówi Mariusz Dąbrowski, prezes Cynkometu. - Cieszymy się, że wspólnie mogliśmy pomóc i sprawić, że na twarzach tych ludzi zagości uśmiech. Chcielibyśmy też podziękować za wspaniały kontakt wolontariuszce tej rodziny, która bardzo nam pomogła w kompletowaniu potrzebnych artykułów.

Cynkomet wraz z załogą regularnie wspiera różne inicjatywy pomocowe, kierowane zarówno do dzieci chorych, jak i tych z trudniejszym startem w życiu.

- W akcji  „Szlachetna paczka” uczestniczyliśmy po raz pierwszy, ale zapewne nie ostatni  - zapowiada Mariusz Dąbrowski. – To wspaniała inicjatywa, która wyróżnia się tym, że pomaga w sposób mądry i jest kierowana do osób rzeczywiście potrzebujących.    

 


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Masz-Media

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl