Czy maści przeciwbólowe są skuteczne?


2018-12-05
Naciągnięcia mięśni, urazy stawów, czy stłuczenia to powszechne zjawisko występujące wśród osób uprawiających sport. Dotyczy to zarówno amatorów, jak i zawodowców. Wtedy pojawia się konieczność sięgnięcia po skuteczne środki przeciwbólowe.

Tabletki czy maści przeciwbólowe?

Coraz więcej osób unika zażywania tabletek, ponieważ często równolegle przyjmuje preparaty na inne dolegliwości. Ich czas wchłaniania niejednokrotnie jest dłuższy niż taki, którego się spodziewamy. Jest to szczególnie dokuczliwe, gdy towarzyszy nam ból o dużym nasileniu. Maści przeciwbólowe pod tym względem mają przewagę, ponieważ działają miejscowo. Nie tylko łagodzą ból, ale przede wszystkim zmniejszają opuchliznę w miejscu stłuczenia. Może działać chłodząco lub rozgrzewająco, co pozwala na natychmiastowe usunięcie dolegliwości bólowych.

Kiedy stosować maści przeciwbólowe?


Jedną z najczęstszych sytuacji, w których stosujemy maści przeciwbólowe są urazy mechaniczne. Zaliczamy do nich: stłuczenia, skręcenia czy zwichnięcia. Kolejnym zaleceniem do stosowania maści przeciwbólowych są bóle mięśni i stawów. Ich geneza może być różna i często ma związek ze zbyt intensywnym treningiem. W jego wyniku często dochodzi do nadwyrężeń stawów i mięśni, a także do urazów. Nierzadko równolegle pojawia się stan zapalny, który maści przeciwbólowe skutecznie usuwają.

Jakie maści przeciwbólowe wybrać?
 
Ze względu na to, że kontuzjom i urazom towarzyszą różnorodne dolegliwości najlepiej sięgnąć po maści o kompleksowym działaniu. Tak działają: Diklofenak, Diclac, Dicloziaja czy Metafen Forte. Skutecznie eliminują nie tylko ból, ale również stany zapalne. Dzięki temu wskazane preparaty można stosować doraźnie po kontuzji lub urazie, ale także w przypadku chorób stawów, które powodują ich sztywnienie i zwyrodnienia. Maści przeciwbólowe z powodzeniem można stosować również w obrębie tkanek okołostawowych: ścięgien, więzadeł, mięśni, czy torebek stawowych. Urazy i stany przeciążeniowe to nie jedyne wskazana do używania tego typu preparatów. Ich stosowanie zaleca się również w przypadku występowania nerwobólów, a także, jako podtrzymanie leczenia pourazowego. Staranne połączenie składników preparatu sprawia, że maści przeciwbólowe zmniejszają obrzęk, działają kojąco, co pozwala na usunięcie dyskomfortu związanego z poruszaniem się.

Nadesłał:

NoweArtykuły

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl