Czy oddanie dziecka do żłobka to dobra decyzja?


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
2017-11-15
Konieczność powrotu mamy do pracy po urodzeniu dziecka oznacza podjęcie bardzo ważnej decyzji: kto będzie opiekował się maluchem, kiedy mama będzie w pracy. Idealne rozwiązanie to pomoc babci. Niestety na taką pomoc nie mogą liczyć wszyscy. Inne rozwiązanie to zatrudnienie opiekunki.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Kafito.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:
Konieczność powrotu mamy do pracy po urodzeniu dziecka oznacza podjęcie bardzo ważnej decyzji: kto będzie opiekował się maluchem, kiedy mama będzie w pracy. Idealne rozwiązanie to pomoc babci. Niestety na taką pomoc nie mogą liczyć wszyscy. Inne rozwiązanie to zatrudnienie opiekunki. Ale oznacza to duże wydatki i nie zawsze udaje się znaleźć odpowiedzialną nianię. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego jak znaleźć dobry żłobek.

Pójście do żłobka oznacza ogromną zmianę nie tylko dla dziecka, ale także dla rodziców. Wokół żłóbków przez lata panowała bardzo niemiła atmosfera. Z pewnością wielu z nas słyszało opowieści o tym, że dziecko wracało z pobytu w żłobku z odparzoną pupą. Na szczęście tego typu sytuacje należą dzisiaj do rzadkości. W żłobkach pracują osoby z odpowiednimi kwalifikacjami, które dokładają wszelkich starań, aby żadne przykre sytuacje nie miały miejsca.

Pierwsze dni w żłobku ciężko przeżywają zarówno maluchy, jak i ich mamy. Ale tęsknota za mamą mija po kilku dniach. Rozłąka będzie dla mamy bardziej łatwa jeśli wcześniej przygotuje się do niej. Kilka wizyt w żłobku, rozmowy z opiekunami i innymi rodzicami na pewno jej w tym pomogą. W czasie wizyt w żłobku mamy mogą, a nawet powinny zadawać pytania. Mają prawo pytać o wszystko: godziny snu i posiłków, zwyczaje panujące w grupie, porę spacerów. Do rozstania można przygotować także malucha. Już na kilka tygodni przed pójściem do żłobka warto zostawiać go na przykład pod opieką babci. Malec przyzwyczai się w ten sposób do nieobecności mamy. Jeżeli maluch wyjątkowo źle znosi rozstanie, jeśli jest to możliwe zostawiajmy go w żłobku tylko na kilka godzin dziennie. Niektóre żłobki oferują możliwość pozostawienia dziecka nie tylko na cały dzień, ale nawet na kilka godzin.

Pobyt w żłobku na początku może być trudnym przeżyciem. Warto jednak pamiętać, że maluchy potrzebują kontaktów z rówieśnikami. Pójście do żłobka na pewno nie wpłynie na zahamowanie rozwoju dziecka, a wręcz przeciwnie. Żłobek nawet na kilka godzin to dobre rozwiązanie.

Źródło: www.malapanda.pl

Nadesłał:

MałaPanda

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl