Czy potrzebna Ci księgowa?


2016-06-02
Prowadzenie nawet jednoosobowej działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością dokonywania comiesięcznych rozliczeń. Niestety, dla wielu osób samodzielne rozliczanie się z urzędem skarbowym czy ZUS-em jest problemem. Tymczasem zatrudnienie biura księgowego to tak naprawdę niewielki koszt.

Każda firma, nawet mikroprzedsiębiorstwo działające w zakresie jednoosobowym, musi precyzyjnie i rzetelnie rozliczać się z dochodów i rozchodów. Jest to obowiązek, który bierzemy na siebie podczas rejestracji firmy. Niestety, jest to obowiązek bardzo wymagający, szczególnie, jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że dokumentów do rozliczenia się jest sporo i do tego zabierają one sporo czasu. Sprawy finansowe i przepisy finansowe w Polsce nie są w żaden sposób uproszczone, a wręcz przeciwnie, należą do najbardziej skomplikowanych w Europie. Stąd też wielu przedsiębiorców, zwyczajnie ma spore problemy przy samodzielnym rozliczaniu się. Idealnym wyborem w wielu przypadkach okazuje się zatem zewnętrzne księgowość.

 Zalety biura księgowego

Istnieje bardzo wiele zalet zatrudnienia zewnętrznej firmy zajmującej się obsługą księgową. Kiedy spojrzymy na szereg usług jakie świadczą biura księgowe, a sprawdzić to można w sieci pod frazą na przykład „usługi księgowe Łódź”, wówczas od razu zrozumiemy, iż tego typu biuro to rozwiązanie idealne dla małej i średniej firmy. Przede wszystkim dokumentacja finansowa jest na tyle mała, iż bezproblemowo firma obsłuży nas pod tym kątem, ponadto zyskamy bardzo wiele, w tym przede wszystkim bezpieczeństwo. Dodatkowo, usługi z zakresu księgowości to praktycznie ograniczenie formalności przez nas wykonywanych do minimum, a także dodatkowe zabezpieczenie pod postacią rozliczeń rocznych czy też okresowych. Również dając upoważnienie w Urzędzie Skarbowym czy też w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, możemy liczyć na szybkie załatwienie wielu spraw przez zewnętrzną firmę, która zajmuje się księgowością. Koszty? Zasadniczo minimalne, więc najlepszym rozwiązaniem jest podpisanie umowy z taką firmą praktycznie od początku działalności. Pozwala to przede wszystkim zminimalizować ryzyko, dodatkowo, pamiętajmy o tym, że samodzielne wypełnianie wszelkiego rodzaju rozliczeń jest czasochłonne. Nawet prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą, dużo wygodniej będzie zatrudnić firmę zewnętrzną, choćby po to, aby to właśnie ta firma sprawowała pieczę nad zmianami w przepisach, terminowym rozliczeniem oraz zmniejszeniem ewentualnych podatków, bo i w tym zakresie księgowość potrafi rozwiązywać problemy.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Dabali777

Wasze komentarze (1):

  • avatar
    hafciarka , 2019-02-04 06:58:39

    Biuro rzeczywiście będzie najlepszą opcją przy tej wielkości firmy. Mój brat korzysta z dobrego biura księgowego MG Finanse Fachowcy z prawdziwego zdarzenia świetnie prowadzą księgowość w firmie mojego brata a na dodatek podpowiadają mi wiele rozwiązań dzięki którym mogę maksymalizować zyski


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl