Czy to przełom w walce z osteoporozą


2020-02-14
Jedyny ośrodek Osteostrong w Polsce, zajmujący się stymulacją wzrostu zdrowej tkanki kostnej, może pochwalić się pierwszym, spektakularnym sukcesem!

Tuż po otwarciu ośrodka w sierpniu ubiegłego roku, 48 - letnia pacjentka z zaawansowaną osteopenią (bezpośrednie zagrożenie osteoporozą z wynikiem densytometrii L1-L4 na poziomie -2,1)  rozpoczęła regularne ćwiczenia oporowe na maszynach Spectrum. Po 5 miesiącach wynik jej densytometrii w tym samym odcinku jest na poziomie -1,6. To aż 0,5 punktu poprawy na skali T-score po raptem 20 sesjach naturalnej metody odbudowy kości. Czy możemy mówić o przełomie w walce z osteoporozą?

 

Jak twierdzi Artur Śmiarowski, szef polskiego ośrodka OsteoStrong:

- Ten przełom nastąpił ponad 10 lat temu, kiedy urządzenia do bezpiecznego zastosowania prawa Wolffa w ćwiczeniach oporowych zostały stworzone w USA. W Polsce to pierwszy przypadek odbudowy zdrowej tkanki kostnej przy pomocy stymulacji naturalnych zdolności regeneracji kości. W USA czy np. w Szwecji takich przypadków są już tysiące.  


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kat1287

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl