Czy zarządzanie kapitałem ludzkim stanie się wiodącym obszarem alokacji budżetów?


Czy zarządzanie kapitałem ludzkim stanie się wiodącym obszarem alokacji budżetów?
2018-05-25
Systemy workflow kojarzone są przede wszystkim z procesami zakupu, a w szczególności procesem akceptacji zapotrzebowań i zamówień oraz powiązanym z nimi procesem rejestracji i akceptacji faktur zakupu. Z badań przeprowadzonych przez Suncode wynika, że jest to dominujący obszar, w którym przedsiębiorstwa decydują się na wdrożenie systemów klasy BPM. Drugim takim obszarem jest administracja obejmująca ewidencję korespondencji przychodzącej i wychodzącej, rejestrację umów z kontrahentami, dystrybucję decyzji zarządów czy też archiwizację dokumentów wewnętrznych.

W perspektywie ostatnich kilku kat udział tych dwóch obszarów w wartości budżetów przeznaczanych przez przedsiębiorstwa na implementację systemów obiegu dokumentów maleje. Zyskuje natomiast obszar obejmujący procesy związane z zarządzaniem kadrami. Wzrost zainteresowania realizacją procesów kadrowych w systemach workflow wynika przede wszystkich z liberalizacji przepisów prawa oraz dążenia do ograniczania pracochłonności, a co za tym idzie również kosztów związanych z zarządzaniem kapitałem ludzkim. Nie bez znaczenia jest również ograniczony dostęp do wysokiej klasy specjalistów.

Narzędziem wpierającym przedsiębiorstwa w zakresie optymalizacji i automatyzacji procesów związanych z zarządzaniem kapitałem ludzkim oraz pozwalającym na archiwizację i przechowywanie dokumentów pracowniczych jest system Plus Workflow. Rozwiązanie to jest najczęściej wykorzystywane w przedstawionych poniżej obszarach.


Czytaj całość artykułu tutaj: https://www.erp-view.pl/ecm/czy_zarzadzanie_kapitalem_ludzkim_stanie_sie_wiodacym_obszarem_alokacji_budzetow.html


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl