DB Schenker stawia na młodzież


DB Schenker stawia na młodzież
2019-05-31
DB Schenker, wiodący operator logistyczny, zachęca młodzież do podjęcia pracy w logistyce. W oddziałach firmy odbywają się spotkania dla uczniów szkół o profilach spedycyjnych. Uczestnicy mają możliwość praktycznego poznania specyfiki zawodu.

 

Uczniowie Zespołu Szkół nr 10 w Warszawie odwiedzili podwarszawski odział i magazyn DB Schenker w Młochowie. Wizyta w obiektach firmy była okazją, by sprawdzili swoją wiedzę w praktyce.

- Chciałabym w przyszłości iść na studia logistyczne lub transportowe. Podobała mi się wizyta w DB Schenker, jestem pod wrażeniem wielkości przedsiębiorstwa – powiedziała Natalia. Inny uczeń, Paweł, wyjaśnił, że jego tata z zawodu jest spedytorem i on też chciałby kształcić się w tym zakresie. Przyznał, że dzięki wizycie w obiektach DB Schenker dowiedział się wielu rzeczy i zobaczył miejsca, do których na co dzień nie miałby dostępu.

- DB Schenker oferuje wiele możliwości rozwoju – również w skali globalnej. Praca w międzynarodowym środowisku nad innowacyjnymi i często interdyscyplinarnymi rozwiązaniami biznesowymi daje okazję zdobycia cennego doświadczenia – wyjaśnia Dominik Seroka, Specjalista ds. HR w DB Schenker i dodaje – Możliwość obserwacji codziennej pracy załogi DB Schenker w centrach logistycznych z pewnością ułatwia uczniom zrozumienie specyfiki kluczowych usług i procesów. Uczestnicy spotkań poznają strategią biznesową i wizję organizacji. Nasi pracownicy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem związanymi z zaspokajaniem potrzeb klientów, zgodnie z najlepszymi standardami jakości i bezpieczeństwa.

DB Schenker obsługuje handel i przemysł w globalnej wymianie towarów, wykorzystując transport lądowy, lotniczy i fracht oceaniczny, a także logistykę kontraktową. Sieć firmy obejmuje blisko 2000 lokalizacji w ponad 130 krajach.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

MultiComm

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl