Develia rozbudowuje osiedle Bemosphere


Develia rozbudowuje osiedle Bemosphere
2024-04-16
Ruszają prace budowlane kolejnego etapu projektu Bemosphere, rozwijanego przez Develię na warszawskim Chrzanowie. Powstaną w nim trzy budynki z 213 mieszkaniami oraz 6 lokalami usługowymi.

Bemosphere jest inwestycją realizowaną od początku w ramach własnego generalnego wykonawstwa. Docelowo w ramach całego osiedla zaplanowano 6 budynków. Develia Construction, jedna ze spółek grupy Develia, wystartowała z pracami przy kolejnym etapie obejmującym budynki Atmo, Vital i Time, w których znajdzie się łącznie 213 mieszkań o funkcjonalnych metrażach od 28 do 82 m kw. oraz 6 lokali usługowych. Oddanie do użytku planowane jest pod koniec przyszłego roku.

- Bemosphere jest jedną z wielu inwestycji prowadzoną przez Develię w ramach własnego wykonawstwa. Dzięki szerokim kompetencjom, dużemu doświadczeniu, kreatywności i zaangażowaniu, jesteśmy w stanie osiągać najwyższe standardy jakości w realizowanych projektach mieszkaniowych. Odpowiedzialność za wykonawstwo w ramach struktur grupy kapitałowej pozwala nam jednocześnie ściśle kontrolować koszty i zakładane terminy budowy - podkreślił Rafał Winkiel, dyrektor generalny Develia Construction.

Projekt Bemosphere powstaje na warszawskim Chrzanowie w dynamicznie rozwijającej się części Bemowa. Develia Construction zakończyła już budowę pierwszego etapu, w ramach którego przygotowany został budynek Natural ze 107 mieszkaniami. Obecnie realizuje drugi i trzeci etap obejmujący budynki Central oraz City, w których zaplanowano 182 mieszkania oraz 7 lokali usługowych. Zakończenie budynków Central i City planowane jest odpowiednio w II i III kwartale br. 

Wszystkie mieszkania na osiedlu będą miały loggie, balkony lub ogródki, co jest standardem w projektach dewelopera. Do dyspozycji mieszkańców zostanie oddana podziemna hala garażowa z komórkami lokatorskimi i boksami na jednoślady. W projekcie uwzględniono stanowiska do ładowania pojazdów elektrycznych. W parterowych kondygnacjach budynków Atmo i Time zaprojektowano powierzchnie użytkowe, w których będą mogły powstać sklepy, kawiarnie czy punkty usługowe.

Dużym atutem Bemosphere jest lokalizacja tuż obok budowanej stacji II linii metra - Chrzanów. Jej otwarcie planowane jest w 2026 roku. Najbliższy przystanek autobusowy znajduje się w odległości 350 metrów od osiedla, a bliskość ul. Połczyńskiej oraz trasy S8 (ok. 5 min samochodem) zapewniają dogodne połączenie z całym miastem.

Chrzanów wyróżnia się rozbudowaną infrastrukturą lokalną. Działają tu liczne sklepy, punkty usługowe, a także placówki edukacyjne: żłobki, przedszkola i szkoły. Dodatkowo na ul. Szeligowskiej powstanie nowa szkoła podstawowa. Tuż obok niej Develia realizuje równolegle inny projekt - Bemowo Vita, w którym w ramach I etapu powstanie 225 mieszkań o metrażach od 25 do 147 m kw. w cenie od 14 999 zł/m kw. Docelowo całe osiedle obejmie ponad 1200 lokali.

Okolica oferuje także atrakcje kulturalne i rekreacyjne. Tylko 20-minutowy spacer (lub 5-minutowa przejażdżka rowerowa) dzieli projekt od Parku Górczewska, który jest doskonałym miejscem do aktywnego wypoczynku. Dzieci mogą tu korzystać z placów zabaw, trampolin, huśtawek i boisk, na starszych czekają ścieżki rowerowe i spacerowe. Ponadto w parku znajduje się amfiteatr, w którym regularnie organizowane są plenerowe imprezy kulturalne. 

Ceny mieszkań na osiedlu Bemosphere zaczynają się od 15 600 zł za metr kwadratowy.

O DEVELII 

Develia to jeden z największych deweloperów w Polsce realizujący inwestycje w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Katowicach, Poznaniu i we Wrocławiu. Od 2007 r. Develia jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Grupa Develia zrealizowała 52 osiedla, składające się w sumie ze 139 etapów inwestycyjnych - to 20 tys. mieszkań o powierzchni ponad 1 mln m kw. W 2023 r. grupa wypracowała 1607,8 mln zł przychodu ze sprzedaży i 275,4 mln zł skonsolidowanego zysku netto. W lipcu 2023 r. Develia nabyła 100% udziałów polskich spółek zależnych od Nexity, francuskiej firmy deweloperskiej.

Kontakt dla mediów:

Mariusz Skowronek, Tauber Promotion 698 612 866, mskowronek@tauber.com.pl


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mskala@tauber.com.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl