Develia rozpoczyna sprzedaż II etapu inwestycji Szmaragdowy Park w Gdańsku


2024-03-21
Firma deweloperska Develia uruchomiła sprzedaż II etapu osiedla Szmaragdowy Park w dzielnicy Orunia Górna-Gdańsk Południe. W inwestycji przy ul. Topazowej powstanie 41 mieszkań. Ceny za metr kwadratowy zaczynają się od 7 900 zł brutto.

Szmaragdowy Park to kameralne osiedle powstające bezpośrednio przy zbiorniku wodnym „Kolorowy". W II etapie inwestycji, w niskim, 3-piętrowych budynku powstanie 41 mieszkań o metrażach od 35 do 92 m kw. W części lokali znajdą się antresole umożliwiające ciekawe rozwiązania aranżacyjne. Do wszystkich przypisane będą powierzchnie zewnętrzne w postaci tarasów, balkonów lub ogródków. Do dyspozycji mieszkańców zostaną oddane również naziemne miejsca postojowe oraz komórki lokatorskie w klatkach schodowych.

- Orunia Górna to jeden z najdynamiczniej rozwijających się rejonów Gdańska w ostatnich latach. Jest to idealna lokalizacja dla tych, którzy cenią ciszę i spokój, ale nie chcą rezygnować z wygód, jakie oferuje miejska infrastruktura. Rozległe tereny zielone idealnie nadają się do spacerów i rowerowych wycieczek. Konsekwentnie rozbudowywana jest też infrastruktura lokalna i drogowa - podkreśla Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develia S.A. 

W niewielkiej odległości od inwestycji działają liczne sklepy, szkoły i przedszkola. W pobliżu znajduje się również malowniczy zbiornik wodny „Kolorowy", popularne miejsce spacerów i rekreacji. Do centrum Gdańska samochodem można dojechać w kilkanaście minut. Dzięki budowie ul. Nowej Świętokrzyskiej, która ma rozpocząć się jeszcze w tym roku, wyjazd z osiedla będzie jeszcze łatwiejszy.

Autorem projektu architektonicznego jest pracownia K&M DESIGN Marcin Karczewski. Planowany termin ukończenia inwestycji to IV kwartał 2025 roku.

Szmaragdowy Park to nie jedyna inwestycja Develii w Gdańsku. W sprzedaży znajdują się również inne projekty dewelopera w tym mieście: Ujeścisko Vita, Przemyska Vita oraz Niepołomicka Vita na Ujeścisku, Osiedle Latarników na Letnicy oraz Południe Vita w dzielnicy Gdańsk-Południe.

O DEVELII 

Develia to jeden z największych deweloperów w Polsce realizujący inwestycje mieszkaniowe oraz komercyjne w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Katowicach, Poznaniu i we Wrocławiu. Od 2007 r. Develia jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma zrealizowała 52 osiedla, składające się w sumie ze 138 etapów inwestycyjnych - to 20 tys. mieszkań o powierzchni 1 mln m kw. W 2022 r. firma wypracowała 1067,9 mln zł przychodu ze sprzedaży i 231,8 mln zł skonsolidowanego zysku netto. W lipcu 2023 r. Develia nabyła 100% udziałów polskich spółek zależnych od Nexity, francuskiej firmy deweloperskiej.

Kontakt dla mediów:

Mariusz Skowronek, Tauber Promotion

698 612 866, mskowronek@tauber.com.pl


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mskala@tauber.com.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl