Develia wprowadza do przedsprzedaży osiedle Bemowo Vita


Develia wprowadza do przedsprzedaży osiedle Bemowo Vita
2023-11-20
Bemowo Vita to nowa inwestycja firmy Develia w Warszawie. Do oferty wprowadzono dwa budynki, w których powstanie 225 mieszkań. Rozpoczęcie budowy zaplanowano na I kwartał 2024 roku.

– Bemowo Vita to kolejny projekt, który przejęliśmy od Nexity Polska. W ramach inwestycji powstał już pierwszy budynek, a teraz będziemy budować dwa kolejne. Realizacja całego przedsięwzięcia będzie etapowana - docelowo na posiadanych przez nas w tym rejonie gruntach planujemy wybudować blisko 1000 mieszkań. Lokalizacja w zielonej części Chrzanowa zapewni mieszkańcom spokój i ciszę, przy jednoczesnym dostępie do pełnej infrastruktury miasta. Dużym atutem będzie nowa stacja II linii metra, oddalona zaledwie 5 minut spacerem – podkreśla Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develia S.A.     

Osiedle Bemowo Vita to wspólne dzieło Develii, BDM Architekci oraz zespołu Tomasza Trzupki, które pozwala poczuć wielkomiejski rytm miasta. Inspiracją do powstania projektu był szkicownik z podróży po europejskich stolicach oraz koncepcja
15-minutowego miasta. Architektura osiedla nawiązuje do współczesnych metropolii, m.in. Paryża i Mediolanu. Detale te widoczne będą na muralach, które powstaną na elewacjach budynków, w użytej metaloplastyce czy grafikach w klatkach schodowych. W dwóch kameralnych, pięciokondygnacyjnych budynkach powstanie 225 mieszkań o funkcjonalnych rozkładach i metrażach - od kompaktowych kawalerek, liczących od 25 m kw., po przestronne apartamenty o powierzchni ponad 147 m kw.

Projekt uwzględnia liczne udogodnienia dla mieszkańców, w tym podziemne parkingi z miejscami do ładowania aut elektrycznych oraz stojaki na rowery. Powierzchnie zewnętrzne osiedla zostaną zagospodarowane starannie zaaranżowaną zielenią i ogrodami deszczowymi. Dla najmłodszych powstanie również specjalna strefa zabaw, a dorośli mieszkańcy będą mogli korzystać z terenów do aktywności i rekreacji, połączonych ze ścieżkami zachęcającymi do spacerów na łonie natury.

Wszystkie przestrzenie w budynkach będą dobrze doświetlone światłem dziennym dzięki doskonałej ekspozycji okien względem stron świata. Natomiast na parterach zlokalizowano ogródki do dowolnej aranżacji mieszkańców.

Chrzanów, południowo-zachodnia część dzielnicy Bemowo, to jedna z najszybciej rozwijających się części Warszawy. Dzięki bliskości ulic Lazurowej, Połczyńskiej i trasy S8, a w przyszłości także stacji II linii metra, okolica jest bardzo dobrze skomunikowana z innymi rejonami stolicy. Otoczenie osiedla to także bogata infrastruktura, która ułatwia codzienne życie. W bliskim sąsiedztwie znajdują się centrum handlowe, liczne sklepy, punkty usługowe, żłobki, przedszkola, szkoły, a także obiekty sportowe i placówki zdrowia. Bemowo z rozległymi terenami rekreacyjnymi zachęca do relaksu i aktywności na świeżym powietrzu.

Rozpoczęcie budowy przewidziane jest na I kwartał 2024 r., a zakończenie na III kwartał 2025 r. Ceny mieszkań zaczynają się od 14 999 zł za m kw.

O DEVELII 

Develia to jeden z największych deweloperów w Polsce, realizujący inwestycje mieszkaniowe oraz komercyjne w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Łodzi, Katowicach i we Wrocławiu. Od 2007 r. Develia jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma zrealizowała 45 osiedli, składających się w sumie ze 129 etapów inwestycyjnych – to blisko 17 tys. mieszkań o powierzchni ponad 924 tys. m kw. W 2022 r. firma wypracowała 1067,9 mln zł przychodu ze sprzedaży i 231,8 mln zł skonsolidowanego zysku netto. W lipcu 2023 r. Develia nabyła 100% udziałów polskich spółek zależnych od Nexity, francuskiej firmy deweloperskiej, które przekazały dotychczas 12 projektów w Warszawie, Krakowie i Poznaniu, składających się z 28 etapów inwestycyjnych, w których powstało ponad 3500 mieszkań.

Kontakt dla mediów:

Mariusz Skowronek, Tauber Promotion

698 612 866, mskowronek@tauber.com.pl


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mskala@tauber.com.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl