Dla kogo laserowa korekcja wzroku?


Dla kogo laserowa korekcja wzroku?
2019-10-26
Powodem dla którego stosuje się laserową korekcję jest usunięcie wady wzroku i w rezultacie uzyskanie możliwie jak najlepszej ostrości widzenia, co sprawia, iż pacjent nie musi więcej nosić okularów bądź soczewek kontaktowych korygujących wadę wzroku.




Po co jest przeprowadzana laserowa korekcja wzroku?

Zabiegi laserowe przeprowadzane na rogówce są wykonywane już od około 30 lat na całym świecie. W ciągu tego okresu chirurgia refrakcyjna znacznie się rozwinęła. Urządzenia stosowane do zabiegów są niezwykle precyzyjne, lasery nie są szkodliwe dla tkanki, a odsetek powikłań uległ znacznemu zmniejszeniu. Znaczna większość pacjentów może cieszyć się taką ostrością widzenia, jaka była planowana przed zabiegiem. Na świecie przeprowadzono już blisko 20 mln zabiegów laserowej korekcji wzroku. Jest wiele procedur refrakcyjnych, jednakże najlepiej znaną i opisaną jest metoda lasik. Charakteryzuje się ona niezwykle długim okresem obserwacji, który stanowi podstawę do stałego udoskonalania. Oprócz tej metody, można wyróżnić także metodę femtolasik oraz SBK lasik. Są to udoskonalone wersje metody lasik i ich stosowanie niesie za sobą jeszcze mniejsze ryzyko wystąpienia powikłań.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Poradnik-Zdrowia.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:


Laserowa korekcja wzroku - kto może się jej poddać?

Chirurgia refrakcyjna jest metodą umożliwiającą korekcję wady wzroku bez ingerencji chirurgicznej. Taka metoda leczenia jest dokonywana tylko i wyłącznie z wyboru pacjenta. Istotna jest motywacja pacjenta oraz jego właściwe i całkowite zrozumienie tego, co laserowa korekcja wzroku może zapewnić, a czego nie można dzięki niej uzyskać. Wymagania pacjentów co do efektu mogą być różne. Przykładowo, osoby pracujące jako np. maszynista potrzebują dobrego widzenia do dali, natomiast wykonujące swoją pracę przy komputerze i nie posiadające prawa jazdy potrzebują dobrego wzroku głównie na pośrednie odległości. W celu oszacowania możliwość pozbycia się wady oraz jakości widzenia u pacjenta po wykonanym zabiegu, należyte jest przeprowadzenie szczegółowego badania kwalifikacyjnego a także ustalenie autentyczności oczekiwań pacjenta. Oprócz tego ważna jest wiedza na temat budowy rogówki - czy umożliwia ona usunięcie całej wady czy tylko jej części. 



Najczęściej korygowane wady z użyciem chirurgii refrakcyjnej

Laserowa korekcja wzroku to zabieg na który decydują się najczęściej osoby młode, około 25 roku życia, posiadający krótkowzroczność, dla których stosowanie okularów w codziennym życiu jest znacznym utrudnieniem, a na stosowanie soczewek kontaktowych nie są gotowi i chętni. Takie osoby po przeprowadzonej korekcji wzroku mogą cieszyć się prawidłową ostrością widzenia z daleka oraz bliska przez kilkanaście lat. Niestety, około 40 roku życia soczewka traci swoją elastyczność i pojawia się konieczność noszenia okularów do czytania, a laser nie skoryguje tego problemu. 

Ponadto, zabieg ten umożliwia korekcję również bardziej skomplikowanych wad, takich jak astygmatyzm oraz nadwzroczność, po których zlikwidowaniu widzenie ulega stabilizacji na dłuższy okres niż po usunięciu krótkowzroczności.

Więcej informacji znaleźć można na https://blikpol.pl/laserowa-korekcja-wzroku


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl