Dlaczego ręczniki śmierdzą?


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
2019-07-22
Ręczniki zaczynają niemiło pachnieć zazwyczaj dlatego, że nie pochłaniają wilgoci tak jak powinny. Osuszanie ciała ręcznikiem, który nieprzyjemnie pachnie z pewnością jest bardzo niekomfortowe. Aby pozbyć się tego problemu, warto wprowadzić pewne zasady.

Dlaczego ręczniki śmierdzą?

Ręczniki, które gorzej wchłaniają wilgoć oraz zaczynają nieprzyjemnie pachnieć, najprawdopodobniej są nieprawidłowo prane i suszone. Po pierwsze, po każdym użyciu ręcznik trzeba rozwiesić, aby dokładnie wyschnął. Jeśli zostawimy ręcznik na haczyku w łazience, nie wyschnie dokładnie i zacznie butwieć, a co za tym idzie pojawi się brzydki zapach. Ręczniki są miejscem, gdzie bardzo łatwo i szybko rozwijają się bakterie, pleśnie i grzyby. Sprzyja temu wilgotne środowisko, zatem ręczniki powinny być suszone na balkonie lub w dobrze wietrzonym pomieszczeniu. Łazienki mają słabszą wentylację, dlatego tam ręczniki gorzej schną, tym bardziej zaraz po kąpieli, gdy łazienka jest zaparowana.

Następną przyczyną, dla której ręczniki śmierdzą, jest dodawanie do prania płynu do płukania, który osadza się na włóknach ręcznika, tworząc powłokę nieprzepuszczającą zbyt dużej ilości wody. Dlatego właśnie ręczniki stają się mniej chłonne i szybko zaczynają niemiło pachnieć.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Kafito.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:

Co robić by ręczniki były zawsze miękkie i pachnące?

Warto kupować ręczniki wyprodukowane z naturalnych włókien- najpopularniejsze są ręczniki bawełniane oraz ręczniki bambusowe, które są uznawane i lubiane coraz bardziej. Ręczniki bambusowe są wykonane z bawełny z dodatkiem tkaniny bambusowej. Cechują się jedwabistym połyskiem i miękkością, sprawiając uczucie, że mamy do czynienia z luksusowym produktem. Najważniejsze jest to, że ręczniki bambusowe są niezwykle chłonne, szybkoschnące oraz trwałe- mogą służyć przez wiele lat, nie zmieniając swojego kształtu i miękkości.

Aby ręczniki zawsze były miękkie i pachnące najlepiej prać je w płynach lub żelach do prania. Pranie powinno odbywać się po 3 do 5 użyć ręcznika. Proszek do prania nie jest wskazany, ponieważ trudniej się wypłukuje, jego pozostałości na ręcznikach powodują to, że ręczniki są szorstkie i gorzej wchłaniają wodę. Zamiast płynu do płukania można dodać co kilka prań szklankę octu. Sprawi to, że ręczniki będą puszyste i bardziej chłonne.

Nadesłał:

NoweArtykuły

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl