Dlaczego warto wybrać niewielki dom?


Dlaczego warto wybrać niewielki dom?
2018-08-01
Niewielkie domki są bardziej ekonomiczne oraz niemal ekspresowe w budowaniu, zaś projekty domów tej wielkości są od ręki dostępne. Równocześnie aranżacja wnętrz takiego domku jest sprawniejsza. Mniejsze gabaryty na prawdę nie muszą być synonimem małej wygody.

Wybierając niewielki budynek mieszkalny zanalizujmy dokładnie nasze wymogi odnośnie  liczby oraz obszerności pomieszczeń, a projektowanie domów oraz projektowanie wnętrz zlećmy już projektantom. Wykonując budynek mieszkalny, im mniejsza będzie jego wielkość, tym niższe koszty całej budowy. 

Przeczytaj również:

Cena zależy także na pewno od typu zakupionych materiałów, bryły domu czy poszycia dachowego. Im mocniej rozbudowane projekty domów, tym oczywiście jego wartość wzrasta. Najbardziej opłacalne będą domostwa parterowe z poddaszem do zagospodarowania. Domki z samym parterem wymagają większej powierzchni działki, a tym samym środków finansowych niżeli domek mający poddasze. 

W domostwie parterowym znacznie trudniej  wydziela się powierzchnię dzienną od nocnej. Posiadające poddasze pomieszczenia do spania znajdują się z reguły na górze. Niewątpliwą zaletą parterowego domostwa jest zaś brak obowiązku stawiania schodów wewnętrznych.  Te znacznie powiększają koszty całości budowy. Najkorzystniejszym kształtem dla dachu jest typ dwuspadowy o pochyleniu poszycia do 45 st. Liczne projekty tego typu proponuje TISSU Warszawa. Zamiast piwnicy bardziej opłaca się wybudować  budynek gospodarczy - to również wpłynie na niższe koszty.

Domek bez pomieszczeń z funkcją gospodarczą nie będzie do końca funkcjonalny. Trzeba gdzieś trzymać np. sprzęt na określony sezon, narzędzia itd.. Warto wiedzieć, że garaż mieszczący się w bryle budynku będzie tańszy aniżeli wolnostojący. W niewielkim domku dobre będą rozwiązania z rodzaju połączenie kuchni z salonem lub łazienki z toaletą. W tym przypadku konieczni będą projektanci wnętrz Tissu (więcej informacji tutaj), dla jakich aranżacja wnętrz o rozmaitych funkcjach to nie kłopot. Warto zainwestować w projektowanie wnętrz oraz pracę, jaką zrobią wykwalifikowani projektanci wnętrz, by móc cieszyć się funkcjonalnością w pomieszczeniach przez długi czas.

Wśród niedużych domów najpowszechniejsze są projekty domów wykonanych z drewna. Ich niewątpliwą zaletą jest niska waga konstrukcji, dlatego ich ściany łatwo jest możliwość postawić albo przetransportować. Taki szkielet drewnianego domu stawiany jest w parę dni, ponieważ nie wymaga on fundamentów, a projektowanie domów w tym rodzaju jest nieskomplikowane. Następnie trzeba go ocieplić i pokryć tynkiem. Projektowanie wnętrz, jak również aranżacja wnętrz to dalszy krok. Jeśli początkowo zainwestujemy w nieduży domek drewniany, to z czasem można łatwo oraz niezbyt drogo go rozbudować.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Tissu.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl