Dlaczego warto zainstalować ogrzewanie podłogowe?


2019-05-11
Ogrzewanie podłogowe jest coraz częściej wybieranym systemem grzewczym. W wielu przypadkach pojawiają się jednak głosy, że cena implementacji takiego ogrzewania nie do końca jest warta świeczki. Szkopuł w tym, że wiele zalet ogrzewania podłogowego nie jest powszechnie znanych.

Jakie są największe zalety ogrzewania podłogowego?

Ogrzewanie podłogowe według wielu ekspertów powinno być standardowym rozwiązaniem, jeśli budujemy dom, lub przeprowadzamy generalny remont, który zakłada również kucie posadzek i wykonywanie wylewki. Koszt całości prac jest oczywiście większy niż montaż tradycyjnych grzejników naściennych, ale jak w wielu przypadkach, koszty inwestycyjne w nowszą technologię będą się zwracać, a z czasem przyniosą zyski w porównaniu z wykorzystaniem technologii starszej w tym samym czasie. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, że ogrzewanie podłogowe jest zdecydowanie bardziej wydajne. Umieszczony w podłodze układ nagrzewa się co prawda dłużej, ale ciepło jest również oddawane przez bardzo długi czas. Na tym etapie ogrzewania, energia pobierana jest zdecydowanie rzadziej niż w przypadku ogrzewania tradycyjnym grzejnikiem (mówimy tutaj o ogrzewaniu niepodłączonym do sieci ciepłowniczej). Dodatkowo ogrzewanie podłogowe ogrzewa dom całą powierzchnią podłogi na całej wysokości mieszkania (gorące powietrze dryfuje zawsze do góry), natomiast ogrzewanie grzejnikowe ma znacznie mniejszą powierzchnię grzania i ogrzewa pomieszczenie od wysokości, na jakiej zamontowane są grzejniki.

Wasze komentarze (0):

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy.


Dodaj Komentarz »


System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl

Dom inteligentny a ogrzewanie podłogowe

Dom inteligentny jest to koncepcja, która coraz częściej przypada do gustu. Dom inteligentny jest to założenie domu w pewnym sensie autonomicznego, który „samodzielnie" wykonuje wiele czynności, jakie kiedyś były całkowicie uzależnione od człowieka. Ogrzewanie podłogowe w dużym stopniu wpisuje się w koncepcję domu inteligentnego. Inteligentny dom może dla przykładu samodzielnie regulować temperaturę we wnętrzu. Dotyczy to również domów, gdzie głównym źródłem ciepła jest spalanie paliw stałych na przykład eko-peletu lub eko-groszku w zasobnikowym piecu centralnego ogrzewania. Piec taki oraz ilość opału, jaka do niego trafia, może być sterowana za pomocą komputera. Większa pojemność cieplna ogrzewania podłogowego oraz bardziej stabilny rozkład temperatur w domu umożliwia dokładną regulację temperatury przez dom inteligentny.

Nadesłał:

NoweArtykuły

Przeczytaj również: