Do 2050 roku łączny ciężar plastikowych śmieci w światowych wodach przekroczy wagę ryb


Do 2050 roku łączny ciężar plastikowych śmieci w światowych wodach przekroczy wagę ryb
2024-04-25
Wyniki najnowszego badania wskazują, że do 2040 roku dwukrotnie wzrośnie ilość tworzyw sztucznych na świecie. Dlatego tak ważna jest walka z ich nadmiarem. Marka Waterdrop we współpracy z organizacją Plastic Bank zapobiegła już trafieniu 29 milionów butelek do oceanów.

Nie ma już czystych wód. Większość plastiku zalega na dnie

Szacuje się, że co minutę do wód na świecie trafia tyle plastiku, ile pomieściłaby jedna ciężarówka. Naukowcy z Uniwersytetu w Toronto postanowili prześledzić sposób, w jaki tworzywa sztuczne przemieszczają się w morskich ekosystemach. Zgodnie z ich wyliczeniami w morzach i oceanach zalega od 3 do 11 milionów ton zanieczyszczeń plastikowych. Okazuje się, że mimo że morza śródlądowe i przybrzeżne zajmują 11 proc. powierzchni Ziemi, a oceany 56 proc., to zawierają one taką samą masę plastiku. Badacze twierdzą, że ilość zanieczyszczeń tworzywami sztucznymi na dnie oceanu może być nawet 100-krotnie większa niż plastiku pływającego w morskich i oceanicznych falach.

Waterdrop i Plastic Bank w walce o środowisko


W oceanach i morzach naszej planety pływa obecnie już ponad 150 milionów ton plastikowych odpadów, a liczba ta z każdym rokiem zwiększa się o kolejne 12 milionów ton. Naukowcy alarmują, że do 2050 roku łączna waga plastikowych śmieci zanieczyszczających światowe wody przekroczy wagę pływających w nich ryb. Waterdrop we współpracy z organizacją Plastic Bank usunęli ze środowiska już 29 milionów butelek z tworzyw sztucznych. Ich kooperacja polega na tym, że za każdą zakupioną butelkę wielokrotnego użytku Waterdrop przekazuje środki na usunięcie ze środowiska dwóch plastikowych.

Ice Tea Raspberry

W ramach nowej kolekcji Waterdrop dostępny jest nowy wariant Microdrinków Ice Tea Raspberry o smaku mrożonej malinowej herbaty. Te rozpuszczalne kapsułki nie zawierają cukru ani kalorii. Dodatkowo znajdziemy również limitowaną edycję butelki wielokrotnego użytku ze szkła borokrzemowego w kolorach: pomarańczowym, różowym, fioletowym. Waterdrop dba o to, aby stać się ekologicznym liderem w branży napojów. Ambasadorem oraz inwestorem marki jest wybitny polski tenisista Hubert Hurkacz. Firma wierzy w świat bez plastiku i wprowadza butelki wielokrotnego użytku oraz Microdrinki bez dodatku cukru i konserwantów.

 Waterdrop® to marka, która powstała w 2016 roku w Austrii, obecnie działa w 11 krajach europejskich, USA, Singapurze oraz Australii. Przyświecają jej dwie idee – picia większej ilości wody oraz wyeliminowania plastiku w formie jednorazowych butelek. W ofercie waterdrop® znajdują się smakowe, rozpuszczalne w wodzie kapsułki wzbogacone o witaminy i ekstrakty roślinne oraz akcesoria, takie jak butelki, termokubki i dzbanki filtrujące wodę. Marka dostarcza innowacyjne rozwiązania wspierające dobre samopoczucie konsumentów poprzez oferowanie wysokiej jakości produktów oraz doświadczeń związanych z kwintesencją życia –  wodą.

https://waterdrop.pl/ 

https://www.facebook.com/waterdroppolska/ 


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

w.mulik

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl