Do końca lutego można podziwiać wystawę "U_lotne" w Akademii w Bronowicach


Do końca lutego można podziwiać wystawę "U_lotne" w Akademii w Bronowicach
2021-02-22
Do końca lutego miłośnicy sztuki mogą podziwiać najnowszą wystawę „U_lotne” w Akademii w Bronowicach. Tym razem w przestrzeni Galerii pojawiły się prace studentów, absolwentów i pedagogów I Pracowni Rzeźby na Wydziale Rzeźby krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Wystawa „U_lotne” w Akademii w Bronowicach prezentuje wyjątkowe prace, które są manifestem stosunku artystów do zjawiska ulotności. Rzeźbiarskie realizacje, przygotowane przez studentów, absolwentów i pedagogów I Pracowni Rzeźby na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, nawiązują do więzi z naturą i relacji społecznych. Charakteryzuje je również, jak sama nazwa wystawy wskazuje, ulotność stosowanej materii.

Ekspozycję podziwiać można także podczas wirtualnego spaceru, bez wychodzenia z domu!  Aby zobaczyć niecodzienne dzieła sztuki, wystarczy odwiedzić stronę: https://my.matterport.com/show/?m=JrytFPjttmg  

Wystawa „U_lotne” w Akademii w Bronowicach (Galeria Bronowice, ul. Stawowa 61) czynna jest codziennie, od poniedziałku do piątku w godz. 15.00-21.00, a w soboty i niedziele handlowe w godz. 9.00-21.00.

Akademia w Bronowicach to pomysł na skrócenie dystansu pomiędzy sztuką a szerokim gronem odbiorców. Odwiedzający wystawę „U_lotne” na własnej skórze przekonają się, że sztuka może być bliska każdemu z nas, można się nią bawić, a przede wszystkim rozumieć i czuć. Obcowanie z nią działa na nas kojąco i pozwala spojrzeć na otaczający nas świat z dystansem, co jest niezwykle ważne, zwłaszcza w dobie pandemii. 

 


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Open Media

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl