DR WIOLETTA KAZIMIERSKA-JERZYK - "KAMP, GLAMOUR i VINTAGE" - UNIWERSYTET ŁÓDZKI W EMPIKU


DR WIOLETTA KAZIMIERSKA-JERZYK - "KAMP, GLAMOUR i VINTAGE" - UNIWERSYTET ŁÓDZKI W EMPIKU
2019-05-13
Projekt wiedza - Uniwersytet Łódzki w Empiku Dr Wioletta Kazimierska-Jerzyk – „Kamp, glamour i vintage – co mówią o współczesności i pięknie?” 29 maja, godz. 18:00 Empik Manufaktura, Łódź, ul. Karskiego 5

Kamp, glamour i vintage to trzy pojęcia, których używamy coraz częściej, choć nie zawsze wiemy, co znaczą. Czy świat reklamy i marketingu sprowadził te terminy do roli konsumpcyjnych metek lub pojęć związanych z krótkotrwałymi modami? Czy też są to słowa, które odnoszą się do piękna, brzydoty czy kiczu? Przybliżenie sensu i znaczenia wspomnianych terminów pokaże, że są czymś więcej niż marketingowo-internetową nowomową. Kamp, glamour i vintage opowiedzą nam wiele o nas i naszych upodobaniach estetycznych. Pomogą również w udzieleniu odpowiedzi na odwieczne pytanie – czy istnieje obiektywne i uniwersalne piękno? O kamp, glamour i vintage opowie, w ramach comiesięcznego cyklu „Projekt wiedza - Uniwersytet Łódzki w Empiku”, dr Wioletta Kazimierska-Jerzyk, estetyczka i historyczka sztuki pracująca w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Łódzkiego. Prelegentka zajmuje się problematyką współczesnych wartości estetycznych.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

iwona.kazmierczak@empik.com

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl