Druga edycja The Art of Scala


2022-10-13
Evolution zaprasza na drugą edycję konferencji The Art of Scala poświęconą temu językowi.

Scala to język programowania wysokopoziomowego, z którego korzystają największe firmy na świecie. Jego atrakcyjność polega na tym, że jest on elastyczny. Można go wykorzystywać w wielu obszarach i bardzo dobrze współgra z kodami Javy, co daje dostęp do wielu istniejących bibliotek. W 2021 roku specjaliści z tego obszaru zarabiali nawet 22 tys. złotych netto (+VAT) miesięcznie. Evolution zaprasza na drugą edycję konferencji The Art of Scala poświęconą temu językowi. 


Scala elastycznym i niezawodnym językiem

Według Jurisa Krikisa, Scala/JavaScript Department Lead w Evolution Scala pozwala na pisanie kodów, które mają mniej wad niż w przypadku innych języków. Wynika to z tego, że Scala jest bardzo dobrze zaprojektowana i obsługuje wszystkie funkcjonalności poprawnie. Dodatkowo można ją wykorzystywać w wielu obszarach i bardzo dobrze współgra z kodami Javy, co daje dostęp do wielu istniejących bibliotek tego języka. Poza tym Scala ma również wiele własnych bibliotek, które są bardzo dobrze przystosowane do pisania rozproszonego oprogramowania o wysokiej skalowalności i dobrej niezawodności. 

Jak wynika z danych No Fluff Jobs, w 2021 roku specjaliści znający język Scala, mogli zarobić nawet 22 tys. złotych miesięcznie. Mediana górnych widełek w tym obszarze wyniosła wtedy 22 tys. zł netto (+VAT) w przypadku kontraktu B2B oraz 18 tys. zł brutto dla umowy o pracę. 

To już druga edycja konferencji Art of Scala

Firma Evolution Engineering, widząc potencjał i zainteresowanie wokół Scali, postanowiła zorganizować wraz ze społecznością ScalaWaw kolejną już konferencję poświęconą tematyce tego języka. Pierwsza edycja The Art of Scala odbyła się 11 maja tego roku i spotkała się ze sporym zainteresowaniem. Obecna edycja jest odpowiedzią na zapotrzebowanie inżynierów Scali na taki event, podczas którego w przyjaznej i swobodnej atmosferze będą mogli posłuchać merytorycznych wykładów oraz wymieniać się doświadczeniami z innymi ekspertami.  

Cieszymy się, że możemy współpracować z tak aktywną społecznością, jaką jest ScalaWAW i że poprzednia edycja konferencji odbiła się takim pozytywnym echem wśród inżynierów Scali. Mamy w firmie silny zespół ponad stu doświadczonych inżynierów Scala i staramy się wspierać lokalne społeczności Scali w różnych krajach w Europie. W Evolution używamy funkcjonalnej Scali w backendzie naszych gier, stosując nowoczesny stos technologiczny, m.in. Tagless Final, Cats and Cats Effect, Akka Cluster (do skalowania poziomego) lub Akka Persistence (do Event Sourcing). komentuje Juris Krikis, Scala/JavaScript Department Lead, Evolution.

Jak podkreśla Tomasz Kogut, współorganizator społeczności ScalaWAW Meetup Warszawska społeczność Scali jest jedną z najbardziej aktywnych w Europie. Inicjatywa ScalaWAW Meetup od lat stara się spożytkować tę energię poprzez organizowanie spotkań, na które zapraszamy najlepszych prelegentów. Niewątpliwy sukces pierwszej edycji „The Art of Scala”, organizowanej we współpracy z Evolution Engineering, zdecydował o przygotowaniu kolejnego spotkania z tego cyklu. Jesteśmy przekonani, że będzie to znakomita okazja, do wymiany doświadczeń w gronie pasjonatów Scali, których z roku na rok przybywa.

The Art of Scala 

Data: 16 listopada

Miejsce: Magic Mind Museum (Centrum Praskie Koneser, Warszawa)

Godz.: 09.00 – 17.00

Osoby zainteresowane wydarzeniem mogą zarejestreować się TUTAJ. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, organizatorzy zastrzegają sobie prawo do  weryfikacji zgłoszeń. Zamiast opłat za bilety uczestnicy będą poproszeni o datki na Polską Akcję Humanitarną „SOS dla Ukrainy”.

Kontakt:

Jacek Mrzygłód Employer Branding and Communications Lead Evolution Poland

tel. +48 785 407 134

jmrzyglod@evolution.com 

 www.evolution.com

Karolina Krzeska CEO Rocket Science Communications

tel. +48 785 857 662 

karolina.krzeska@rocketscience.com.pl

www.rocketscience.com.pl


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

marta.wujek@rocketscience.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl