Dynamiczny rozwój budownictwa przemysłowego wymusza ciągłe doskonalenie materiałów wykorzystywanych


Dynamiczny rozwój budownictwa przemysłowego wymusza ciągłe doskonalenie materiałów wykorzystywanych
2021-08-09
Dynamiczny rozwój budownictwa przemysłowego wymusza ciągłe doskonalenie materiałów wykorzystywanych w procesie budowy. Ich producenci systematycznie wprowadzają na rynek nowe rozwiązania, które usprawniają prace wykonawcze i zwiększają bezpieczeństwo i komfort użytkowników hal przemysłowych.

Należy do nich firma KRAUSE, producentem drabin, rusztowań i konstrukcji specjalnych, która budownictwu przemysłowemu dedykuje kompleksową ofertę aluminiowych drabin pionowych mocowanych na stałe do budynków. Ich system został właśnie rozszerzony o innowacyjne uchwyty mocujące.

 

Zaufanie, innowacyjność, bezpieczeństwo

Prace na wysokościach należą do szczególnie niebezpiecznych, dlatego koniecznym jest zachowanie najwyższych standardów pracy – to zasada, którą kieruje się firma KRAUSE projektując swoje rozwiązania. Od kilku lat coraz prężniej działa na rynku drabin ewakuacyjnych, czyli drabin pionowych mocowanych na stałe do ścian zewnętrznych budynków przemysłowych, magazynowych czy innych obiektów kubaturowych.

Szeroka oferta produktowa oraz indywidualne podejście do realizacji każdego zlecenie sprawiły, że po rozwiązania firmy sięga wielu odbiorców biznesowych. Rozbudowany wachlarz rozwiązań w zakresie mocowań drabin oraz różnorodnych akcesoriów pozwala dopasować produkt do każdej konstrukcji budynku, a drabina ewakuacyjna – niezależnie od wysokości – zapewniać będzie najwyższe standardy bezpieczeństwa.

 

Nowe uchwyty, mało inwazyjny montaż drabiny

Sukces firmy KRAUSE tkwi w obserwowaniu kierunków rozwoju budownictwa oraz ciągłym pozyskiwaniu informacji od partnerów biznesowych i utrzymywaniu z nimi dobrych relacji. Dzięki elastyczności oraz otwartości, marka może wychodzić naprzeciw coraz wyższym wymaganiom technicznym, czego doskonałym przykładem jest nowa oferta uchwytów ściennych dedykowana drabinom pionowym. System został rozszerzony o innowacyjne uchwyty, które pozwalają na mało inwazyjny montaż drabiny do ściany budynku, także tej wykonanej w systemie kilkuwarstwowym. Skąd taka potrzeba? Doświadczenie pokazuje, że drabina pionowa często montowana jest na praktycznie gotowym budynku, zatem by zamocować uchwyty trzeba przebić się przez poszczególne warstwy ściany.

Certyfikowany system drabin ewakuacyjnych KRAUSE spełnia wszystkie przepisy polskiego prawa budowlanego oraz właściwych norm, w tym EN ISO 14122-4.

 

Zalety systemu modułowego drabin pionowych

Drabiny pionowe KRAUSE zostały zaprojektowane w systemie modułowym, co pozwala na łatwy ich transport pionowy i poziomy oraz kompleksową i szybszą – w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami – instalację w docelowym miejscu użytkowania. Niezwykle ważnym elementem są wspomniane wcześniej uchwyty, pozwalające na optymalny sposób mocowania drabiny do każdego rodzaju konstrukcji budynku, w mało inwazyjny sposób ingerując w poszczególne warstwy ściany zewnętrznej.

Szeroka gama wyposażenia dodatkowego, między innymi: poręcze zejścia, różne rodzaje uchwytów, blokady i barierki zabezpieczające, pozwalają spełnić zróżnicowane wymagania BHP uzależnione od miejsca wykorzystania i pełnionych funkcji oraz gwarantuje ergonomiczną i bezpieczne użytkowanie.

 

Odpowiedni montaż gwarancją bezpieczeństwa

Widocznym i niepokojącym trendem jest mocowanie drabin pionowych do warstw wykończeniowych przegród zewnętrznych budynków. Należy pamiętać, że prawidłowy montaż drabiny ewakuacyjnej powinien zawsze odbywać się do elementów nośnych obiektów, którymi mogą być np. stalowe lub żelbetowe słupy, albo murowane ściany, które zdolne są do przenoszenia obciążeń instalowanej konstrukcji. Montaż drabiny zaliczany jest do prac wykończeniowych i powinien być wykonany przez profesjonalistów. Firma KRAUSE dysponuje sztabem przeszkolonych i doświadczonych fachowców, którzy są w stanie przeprowadzić proces instalacji z troską o najdrobniejsze szczegóły.

 

KRAUSE – Twoje potrzeby, nasze rozwiązania

Dzięki kreatywnym i zaangażowanym zespołom pracującym zarówno w biurze, jak i w terenie – w tym profesjonalnemu wsparciu projektowemu i posprzedażowemu, KRAUSE od ponad 120 lat szczyci się mianem silnego i niezawodnego partnera biznesowego.

Aby zagwarantować innowacyjne rozwiązania w zakresie funkcjonalności, bezpieczeństwa i ergonomiczności, a wszystkie produkty poddawane są badaniom jakościowym i wytrzymałościowym. KRAUSE to marka, która gwarantuje bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KRAUSE Sp. z o.o.
http://www.krause-systems.pl/

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl