Eksperci o przyszłości kryptowalut


Eksperci o przyszłości kryptowalut
2019-03-04
Na świecie działa już ponad 4000 kryptowalut, a każdego dnia za ich pośrednictwem dokonuje się ponad miliona transakcji. O postępującej rewolucji w świecie finansów i wykorzystaniu kryptowalut oraz technologii blockchain w biznesie rozmawiali międzynarodowi eksperci podczas FuturoCoin Conference.

Waluty wirtualne zrewolucjonizowały świat finansów, dlatego nie można lekceważyć ich wpływu na światową gospodarkę. Tymczasem w Polsce, podobnie jak w wielu innych krajach na świecie wciąż nie doczekaliśmy się pełnych systemowych regulacji ich funkcjonowania, odpowiadających na potrzeby ich twórców i użytkowników.

– Biorąc pod uwagę wzrost popularności, jaką zyskuje wykorzystywanie kryptowalut postanowiliśmy zorganizować wydarzenie, które pozwoli na wymianę wiedzy i doświadczeń ekspertów. Dodatkowo jest to dla nas okazja do świętowania pierwszego roku obecności na rynku polskiej kryptowaluty – FuturoCoin – powiedziała Paulina Woźniak, CEO FuturoCoin, organizatora konferencji.

Podczas wydarzenia uczestnicy mogli wysłuchać wystąpień zagranicznych ekspertów, wśród których znalazł się m.in. Dr. Mervyn G. Maistry prezes i założyciel, Konfidio and Kintaro Capital, który opowiedział o perspektywach rozwoju i potencjale wykorzystania technologii blockchain.  Natomiast Alex Strześniewski Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w CoinDeal, polskiej giełdzie kryptowalut, przybliżył uczestnikom najnowsze trendy i dane dotyczące rosnącej popularności walut wirtualnych.

Zainteresowanie kryptowalutami stale rośnie. Dostrzegamy to notując każdego dnia wzrost liczby dokonywanych za ich pośrednictwem transakcji oraz napływ nowych użytkowników korzystających z naszej platformy, których w tej chwili jest już ponad 200 tysięcy – powiedział Alex Strześniewski z CoinDeal firmy, o której zrobiło się głośno między innymi dzięki wspieraniu klubu Premier League – Wolverhampton Wanderers.

Na sponsoring sportowy zdecydował się również FuturoCoin, który ogłosił niedawno rozpoczęcie współpracy z Aston Martin Red Bull Racing. Jest to pierwsza firma z sektora kryptowalutowego, która została partnerem zespołu F1. W ramach współpracy logo marki pojawiło się na bolidzie zespołu, kombinezonach zawodników, transporterach drużyny oraz w padoku podczas wyścigów.

- Sponsoring F1 to dla nas zarówno zaszczyt, jak i wielkie wyzwanie – tym bardziej, że to debiut FuturoCoin w tej roli. Na razie umowa zawarta została na okres dwóch lat– komentuje Paulina Woźniak – Jestem jednak przekonana, że to dopiero początek wspaniałej współpracy.

FuturoCoin to jedyna polska kryptowaluta rozpoznawana na całym świecie, która posiada już ponad 3 mln użytkowników. Dziennie za jej pośrednictwem dokonuje się transakcji o wartości ponad 8 mln dolarów. FuturoCoin został wprowadzony na rynek w lutym 2018 r., a obecnie jest notowany na 11 giełdach kryptowalut, do których można zaliczyć m.in. Coingecko, BitBay, Coin Market Cap oraz CoinDeal. Obecna wartość FTO to około 3,23$.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Komunikacja Plus

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl