Emitel partnerem XVIII Konkursu Chopinowskiego


Emitel partnerem XVIII Konkursu Chopinowskiego
2020-03-11
Emitel został partnerem XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, najważniejszego wydarzenia muzycznego w Polsce i jednego z najważniejszych wydarzeń muzycznych na świecie. Organizatorem konkursu jest Narodowy Instytut Fryderyka Chopina.

Odbywający się co 5 lat Konkurs Chopinowski pełni ogromną rolę w popularyzacji muzyki Chopina. Odkrywa największe talenty pianistyczne, zapewniając młodym muzykom najskuteczniejszy start w międzynarodowej karierze. Przyciąga rosnącą liczbę pianistycznych talentów z całego świata – w 2015 roku wpłynęły 452 zgłoszenia na konkurs, a w 2020 ponad 500. Wydarzenie przyciąga uwagę nie tylko międzynarodowego środowiska muzycznego i melomanów, ale także tych, którzy na co dzień z muzyką klasyczną mają niewielką styczność. Eliminacje do konkursu odbędą się w dniach 17-18 kwietnia br., a sam konkurs w październiku.

 

– Czujemy się niezwykle zaszczyceni i wyróżnieni zostając partnerem XVIII Konkursu Chopinowskiego. Z prawdziwą przyjemnością podjęliśmy decyzję o wsparciu konkursu. Muzyka Fryderyka Chopina jest naszym dobrem narodowym, które warto promować i popularyzować na całym świecie. Angażując się w Konkurs Chopinowski, chcemy się także do tego przyczynić – powiedział Andrzej J. Kozłowski, Prezes Zarządu Emitel.

 

Emitel od lat wspiera wydarzenia wysokiej kultury. Wcześniej Spółka była między innymi partnerem wystawy „Józef Brandt 1841–1915", zorganizowanej w ramach projektu „3 × Niepodległa” w Muzeum Narodowym w Warszawie.

 

 


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

DarekKotara

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl