Eurofactor Polska rośnie najszybciej wśród faktorów w Polsce


Eurofactor Polska rośnie najszybciej wśród faktorów w Polsce
2021-10-28
Eurofactor Polska od stycznia do końca września br. sfinansował wierzytelności firm o łącznej wartości 4,3 mld zł.

Eurofactor Polska od stycznia do końca września br. sfinansował wierzytelności firm o łącznej wartości 4,3 mld zł. Dynamika na poziomie 71% r/r była najwyższą wśród wszystkich firm faktoringowych. Osiągnięty wynik przyniósł spółce z Grupy EFL awans do pierwszej dziesiątki faktorów w Polsce. 2021 rok zamkniemy z rekordową wartością sfinansowanych faktur i dwucyfrowym, ponadrynkowym wzrostem r/r – prognozuje Stanisław Atanasow, prezes zarządu Eurofactor Polska S.A.

Z danych Polskiego Związku Faktorów wynika, że wartość sfinansowanych faktoringiem wierzytelności w ciągu trzech kwartałów br. przekroczyła rekordową kwotę 256 mld zł. To oznacza ponad 24% wzrost w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Rośnie nie tylko wartość wierzytelności, ale i liczba firm korzystających z faktoringu. Od stycznia do września br. ten instrument finansowy wybrało ponad 22 tysiące podmiotów gospodarczych, o 34% więcej niż w tym samym okresie 2020 roku.

- Wypracowane przez firmy faktoringowe wyniki wskazują na rosnącą rolę faktoringu jako instrumentu finansowania zewnętrznego. Pandemia ten trend wzmocniła, gdyż faktoring jest nie tylko zabezpieczeniem przed ryzykiem złych długów, ale i utratą płynności finansowej. A to dziś nabrało jeszcze większego znaczenia. W tym „pędzącym pociągu” swój wagon ma Eurofactor Polska – z roku na rok wsiada do niego coraz więcej pasażerów. W ciągu 10 lat działalności na polskim rynku każdy rok zamykaliśmy wzrostem obrotów, zawsze powyżej średniej dla całego rynku. Po trzech kwartałach tego roku jest podobnie, dzięki czemu weszliśmy do pierwszej dziesiątki faktorów w Polsce  – mówi Stanisław Atanasow prezes zarządu Eurofactor Polska S.A.

Eurofactor Polska od stycznia do września br. sfinansował wierzytelności klientów o łącznej wartości 4,3 mld zł. To wzrost aż o 71% rok do roku, najwyższy wśród wszystkich firm faktoringowych w Polsce. Spółka należąca do Grupy EFL awansowała na 10. miejsce w zestawieniu Polskiego Związku Faktorów pod względem wartości sfinansowanych faktur.

- Swoją siłę Eurofactor Polska w szczególności udawadnia w pandemicznym okresie. W 2020 roku, wypracowaliśmy ponad 5% dynamikę r/r, podczas gdy rynek urósł o niecałe 3%. Jeszcze lepszym wynikiem zamknęliśmy pierwszą połowę tego roku. Wartość powierzonych nam faktur była wyższa o 56% r/r, podczas gdy cały rynek osiągnął o połowę mniejszy wzrost na poziomie +24% r/r. Podobnie zakończyliśmy trzeci kwartał, stąd prognoza na cały rok jest bardzo optymistyczna. Ponad 5 mld zł i dwucyfrowa dynamika r/r – o taki wynik walczymy do końca tego roku – mówi Mariusz Wiśniewski, dyrektor sprzedaży Eurofactor Polska S.A.

Obchodzący w tym roku jubileusz 10-lecia Eurofactor Polska w październiku tego roku zorganizował wspólnie z ICAN Management Review spotkanie Biznes napędzany technologią – 10 kierunków. Przygotuj swój biznes na 2025”. Firma pod lupę wzięła trendy w cyfrowej transformacji firm. Relacja z wydarzenia i wnioski z badania są dostępne na stronie https://youtu.be/7riiY0NA-D0 .


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

maja.lidke@efl.com.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl