Eurofactor Polska z 49% dynamiką w 2022 roku


Eurofactor Polska z 49% dynamiką w 2022 roku
2023-02-16
Eurofactor Polska w 2022 roku rósł niemal dwukrotnie szybciej niż rynek. W minionym roku wartość sfinansowanych przez faktora wierzytelności wyniosła niemal 9,6 mld zł.

Eurofactor Polska w 2022 roku rósł niemal dwukrotnie szybciej niż rynek. W minionym roku wartość sfinansowanych przez faktora wierzytelności wyniosła niemal 9,6 mld zł. Wypracowana dynamika na poziomie 49% jest blisko dwukrotnie wyższa od średniej rynkowej, która wyniosła 27%.

Należący do TOP 10 firm faktoringowych w Polsce, Eurofactor, kolejny rok z rzędu zanotował ponadrynkową dynamikę sprzedaży. W okresie od stycznia do grudnia 2022 roku firma sfinansowała wierzytelności klientów o łącznej wartości ponad 9,6 mld zł.

Eurofactor działa na rynku od niespełna 12 lat. Przez te wszystkie lata z sukcesem budujemy naszą rynkową pozycję i zdobywamy zaufanie klientów. I choć Eurofactor jest dwa razy młodszy niż rynek faktoringowy w Polsce, mamy się czym pochwalić. Od 11 lat nie odnotowaliśmy spadku sprzedaży, a dynamiki, które wypracowujemy, zawsze są powyżej wyniku całego rynku faktoringowego w Polsce. Wypracowana w ubiegłym roku, ponad dwukrotnie wyższa  od średniej rynkowej, dynamika  to powód do satysfakcji i dobry prognostyk na przyszłość. Przed nami kolejny rok i kolejne wyzwania. Podobnie jak inni eksperci rynkowi uważamy, że rynek pozostanie w fazie wzrostowej, ale dynamika może nie być już tak imponująca, jak w minionych latach” – powiedział  Stanisław Atanasow, prezes zarządu Eurofactor Polska S.A.

 
Eurofactor Polska z nową wizualizacją

Od stycznia br. Eurofactor podobnie jak wszystkie należące do Grupy EFL spółki czyli EFL,  EFL Finance oferujący leasing, pożyczki i ubezpieczenia, spółka flotowa Carefleet z usługami flotowymi oraz specjalizująca się w wynajmie pojazdów ciężkich spółka TRUCK CARE zmieniły swoją identyfikację wizualną. Nowa identyfikacja wizualna, która ma podkreślić jeszcze większą integralność z Grupą Credit Agricole,  stanowi odzwierciedlenie aktualnej strategii biznesowej, której fundamentem jest pozycja i know how prężnej instytucji finansowej o międzynarodowym zasięgu.

Nowa identyfikacja wizualna podkreśla naszą integralność z Grupą Credit Agricole. Utożsamianie się z marką CA oznacza większą rozpoznawalność, więcej możliwości oraz różnorodność produktów dostępnych dla naszych klientów i partnerów” – podkreśla Stanisław Atanasow, prezes zarządu Eurofactor Polska S.A.

 

Rynek faktoringu 2022

Z danych zaraportowanych przez Polski Związek Faktorów (PZF)  wynika, że w  2022 roku firmy faktoringowe w Polsce sfinansowały wierzytelności w wysokości ponad 460 mld zł.  To jest blisko 100 mld więcej niż w roku 2021 i dynamikę na poziomie 27 proc.

Z usług firm należących do PZF korzysta obecnie 24,8 tys. przedsiębiorstw.

***

 

Eurofactor Polska SA .Właścicielem firmy jest Europejski Fundusz Leasingowy S.A., a firma jest częścią Crédit Agricole Leasing & Factoring. Spółka działa na polskim rynku od 2011 roku. Początkowo pod nazwą  Crédit Agricole Commercial Finance Polska SA. Od 1 września 2015 r.  działa pod nazwą Eurofactor Polska SA.  Firma oferuje małym i średnim przedsiębiorstwom, oraz większym firmom, usługi faktoringowe. Swoją działalnością pokrywa cały obszar Polski, a jej biura znajdują się w: Warszawie, Wrocławiu, Katowicach i Poznaniu.  www.eurofactor.pl

 


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

maja.lidke@efl.com.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl