Europejski laureatem prestiżowej nagrody Prime Property Prize


2018-09-18
Najnowsze wcielenie legendarnego Hotelu Europejskiego, który od 160 lat stanowi dumę Warszawy i jej Traktu Królewskiego, otrzymał nagrodę w prestiżowym konkursie Prime Property Prize. Nagrody przyznawane są przez grono profesjonalistów oraz głosami mieszkańców dla najlepszych inwestycji na rynku.

Prime Property Prize to przyznawane co roku od 2010 roku wyróżnienia dla projektów i postaci mających największy wpływ na polski rynek nieruchomości inwestycyjnych. Co wyróżnia te nagrody, to fakt, że przyznawane są one dwuetapowo, przez jury profesjonalistów oraz w drodze głosowania internetowego. Dzięki temu nagrody przyznawane są zarówno projektom wybitnym pod względem merytorycznym, jak i najlepiej odpowiadającym na oczekiwania mieszkańców polskich miast. Co więcej, w 2018 roku w części plebiscytowej konkursu, wzięła udział rekordowa liczba osób w dotychczasowej historii Prime Property Prize.

„Spółka H.E.S.A. przywróciła miastu legendarne miejsce. Europejski to nie tylko luksusowy, elegancki hotel Raffles Europejski Warsaw, ale także otwarta przestrzeń spotkań dla warszawiaków i turystów. Na gości czeka tu m.in. największa prywatna kolekcja dzieł sztuki współczesnych polskich artystów.” – tak o wyróżnieniu dla Raffles Europejski Warsaw mówili Małgorzata Burzec-Lewandowska oraz Robert Posytek z Grupy PTWP wręczając nagrodę – „Europejski w wizji inwestora miał kontynuować najlepsze przedwojenne tradycje i stać się wizytówką kraju – czy to się udało? Jury Prime Property Prize i Czytelnicy portali Propertynews.pl i Propertydesign.pl uważają, że w 100 proc.”

Europejski, który operuje obecnie pod nazwą Raffles Europejski Warsaw, został doceniony w kategorii najlepsza inwestycja hotelowa roku 2018. Otwarty w czerwcu tego roku pod skrzydłami jednej z najbardziej cenionych sieci hotelowych na świecie, Raffles Hotels & Resorts, wprowadził do stolicy rewolucję jakości porównywalną jedynie z jego pierwotnym otwarciem 160 lat temu. Do dyspozycji gości oddano 106 pokoi i apartamentów, a także specjalnie dla nich wskrzeszono z zapomnienia takie zawody i usługi jak Butler czy Concierge. Amerykański magazyn TIME umieścił hotel na swojej liście 100 najważniejszych miejsc do odwiedzenia w 2018 roku. Europejski jest także domem dla największej w Polsce prywatnej kolekcji sztuki współczesnej, na którą składa się ponad 500 dzieł polskich twórców.

 „Ta nagroda to dla nas ogromne wyróżnienie i szczególny powód do dumy.” – mówił Julien Barbotin-Larrieu, Prezes Zarządu H.E.S.A. – „Europejski to wyjątkowa historia, mająca specjalne miejsce w sercach Warszawiaków. Naszym celem było zwrócenie im Europejskiego takim, jakim go znali ze wspomnień i historii – pełnego blasku, wyznaczającego klasę samym sobą. Dlatego jest dużą radością, że Europejski faktycznie jest częścią ich życia, miejscem spotkań w czasie wolnym, a także wizytówką miasta, którą z dumą chwalą się gościom z zagranicy.”

Za realizację wizji inwestora odpowiadała pracownia SUD Architectes, natomiast hotelowe wnętrza zaprojektował zespół architektów: Boriš Kudlička wraz z WWAA, APA Wojciechowski oraz studio architektoniczne Lazáro Rosa Violán z BDA.

Organizatorem konkursu Prime Property Prize 2018 jest Grupa PTWP SA, wydawca portali Propertynews.pl i Propertydesign.pl oraz konferencji Property Forum 2018.  


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Okaeri Consulting

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl