Geometryczny błysk – dywan Ragotex Matrix 89672 6929 z oferty firmy ARTE


2020-03-16
Geometryczne wzory potrafią zdominować pomieszczenie, jednak odpowiednio dobrane ożywiają je i nadają mu atrakcyjnego, nowoczesnego charakteru.

Sposób na niebanalne wnętrze

Dywan Ragotex Matrix 89672 6929 z oferty firmy ARTE przykuwa uwagę za sprawą geometrycznego wzoru, który tworzą niewielkie trójkąty układające się w efektowną mozaikę. Z jednej strony pozwala ożywić wnętrze, z drugiej – nie przytłacza go, stając się efektownym dodatkiem, a nie głównym elementem wykończenia. Dzięki wykorzystaniu stonowanych odcieni brązu, beżu i szarości dywan zyskuje elegancki, ponadczasowy charakter. Nowoczesny deseń i subtelna kolorystyka sprawiają, że propozycja ta świetnie sprawdzi się w aranżacjach utrzymanych w stylu modernistycznym, minimalistycznym lub skandynawskim. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą uczynić swoje wnętrze bardziej przytulnym i wprowadzić do niego odrobinę miękkości.

Wyjątkowe właściwości wiskozy

Dywan Ragotex Matrix 89672 6929 z oferty firmy ARTE zasługuje na docenienie z jeszcze jednego powodu. Został w całości wykonany z wysokiej jakości wiskozy, która na pierwszy rzut oka przypomina jedwab – jest równie przyjemna w dotyku, ale wytrzymalsza niż jej naturalny odpowiednik. Dodatkowo odpowiada za wysoki połysk, powodujący tzw. efekt „śliskości” – tym samym dywan pięknie odbija światło pozwalając na rozświetlenie wnętrz i optyczne ich powiększenie. Warto też podkreślić, że wiskoza wykazuje dużą odporność na zabrudzenia i jest bardzo łatwa w utrzymaniu. Ragotex Matrix 89672 6929 powstał w Belgii, metodą tkania maszynowego typu Wilton. Polega ona na równoczesnym wytwarzaniu na krosnach dwóch tkanin, stanowiących swoje lustrzane odbicie – dzięki temu możliwe jest stworzenie nawet bardzo skomplikowanych wzorów przy zachowaniu wysokiej jakości. Runo o wysokości 6,25 mm i bardzo dużej gęstości, na poziomie 1 000 000 punktów/m2, sprawia z kolei, że model ten jest niezwykle miękki. Dywan dostępny jest w aż 8 rozmiarach, dlatego bez problemu można go dopasować do wnętrz o różnej wielkości.

 

Więcej informacji na temat oferty ARTE można znaleźć na stronie https://www.arte.pl/ oraz w salonach sprzedaży.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl