Giełda kryptowalut Zonda powołuje Jakoba Lundqvista na stanowisko CTO


2021-12-19
Warszawa, 14 grudnia 2021 r. – Zonda, jedna z największych europejskich giełd kryptowalut, ogłosiła dzisiaj mianowanie Jakoba Lundqvista na stanowisko Chief Technology Officer (CTO).

Giełda kryptowalut Zonda powołuje Jakoba Lundqvista na stanowisko CTO

 

Warszawa, 14 grudnia 2021 r. – Zonda, jedna z największych europejskich giełd kryptowalut, ogłosiła dzisiaj mianowanie Jakoba Lundqvista na stanowisko Chief Technology Officer (CTO). To pierwsze zatrudnienie na wyższym stanowisku od czasu, gdy w ubiegłym miesiącu firma przeszła rebranding, w ramach którego powołała również nowego CEO oraz zarząd. Nowy CTO rozpocznie pracę z dniem 1 stycznia 2022 roku.

 

Jakob był wcześniej architektem korporacyjnym i szefem działu rozwoju w firmie Bitcoin Suisse AG, oferującej brokering, staking, przechowywanie zasobów, pożyczki oraz inne usługi kryptowalutowo-finansowe. Odegrał kluczową rolę w budowaniu nowego krajobrazu systemowego Bitcoin Suisse, uzupełniając rdzenne systemy o istotne struktury. Jakob ma za sobą rozległą i zróżnicowaną karierę w dziedzinie rozwoju oprogramowania, w tym czas spędzony w kilku start-upach w Europie i USA oraz pracę jako główny architekt przy serii dużych projektów sektora publicznego w Danii. Założył również kilka start-upów odnoszących sukcesy, m.in. The Licensing Project, archiwum licencji kreatywnych z siedzibą w Nowym Jorku.

 

W Zondzie Jakob będzie odpowiedzialny za rozwój technologii, które pomogą wprowadzić cyfrowe waluty w przyszłość otwartą na każdego. Jednocześnie będzie wspierał również ambicje giełdy związane z dążeniem do bycia światowym liderem w zakresie regulacji. Zonda ściśle współpracuje z organami prawnymi w celu stworzenia otwartego i wspierającego ekosystemu, który daje użytkownikom poczucie ochrony przed oszustwami, bez uszczerbku dla niezależności lub innowacji na rynku. To właśnie technologia ma do odegrania kluczową rolę w tej misji.

 

Kamil Sikorski, Chief Growth Officer & Country Head Poland w Zondzie, powiedział: Naszą misją w Zondzie jest zbudowanie przystępnej platformy, która umożliwi każdemu chętnemu uczestniczenie w ekosystemie kryptowalutowym. Skomplikowane interfejsy, niejasne procesy czy obawa o bezpieczeństwo zasobów – to praktycznie norma na dzisiejszym rynku. Chcemy to konsekwentnie zmieniać, zarówno poprzez ścisłe wdrażanie zaleceń regulatorów w krajach, w których działamy, jak również dzięki innowacyjnej technologii, która uprości dostęp do handlu cyfrowymi walutami. Z tego względu z przyjemnością witamy Jakoba, który łączy talent do projektowania architektury z pasją do biznesu i filozofią tworzenia produktów, w myśl której ludzie są najważniejsi.

 

Jakob Lundqvist dodał: „Zonda przechodzi okres szybkiego wzrostu i międzynarodowej ekspansji. Cieszę się, że mogę dołączyć do firmy w tak przełomowym momencie. Zonda znana jest z tego, że jest największą giełdą kryptowalut w Europie Wschodniej, ale jest na dobrej drodze do zapewnienia sobie znacznie większego udziału w scenie globalnej. Sądzę, że technologia jest paliwem, które będzie napędzać ten wzrost. To ona może stanowić ogromne wsparcie, jeśli tylko projektuje się nowe wdrożenia z troską i pasją. I to jest dokładnie to, co planuję wnieść do Zondy w kolejnym rozdziale historii jej rozwoju.”

 


 

O Zonda:

 

Zonda (ex-BitBay), z ponad 1 milionem użytkowników, jest jedną z największych giełd walut cyfrowych w Europie. Firma została założona w 2014 roku i jest regulowana przez estońską jednostkę analityki finansowej (FIU). Giełda stosuje surową politykę przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Firma zapewnia bezpieczeństwo i ochronę depozytów oraz transakcji w ramach platformy, stosując rygorystyczne procedury Anti-Money Laundering (AML) i Know Your Customer (KYC).

 

Użytkownicy giełdy Zonda mogą dokonywać transakcji w ponad 50 walutach cyfrowych oraz tokenach w parach z walutami tradycyjnymi (EUR, GBP i PLN), stablecoinami (USDT i USDC) oraz BTC i ETH.  Zonda nieustannie rozwija i poszerza swoją działalność, co zaowocowało powstaniem takich produktów, jak Zonda FIAT Exchange oraz Zonda Pay.

 

Misją Zonda jest demokratyzacja dostępu do kryptowalut poprzez opracowanie prostych, intuicyjnych narzędzi, programów edukacyjnych i struktur regulacyjnych, które pomogą użytkownikom w pewnym i bezpiecznym inwestowaniu oraz korzystaniu z kryptowalut.

 

Aby dowiedzieć się więcej o inwestowaniu w cyfrowe aktywa, wejdź na stronę www.zondaglobal.com.

 

 

KONTAKT DLA MEDIÓW:

 

Michał Kazubek

Senior Account Manager

+48 501 183 426

michal.kazubek@cluepr.pl

 

Karolina Sobieszek

Senior Content & Data Manager

+48 780 023 075

karolina.sobieszek@cluepr.pl


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

AZ_2018

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl