Globalworth zasadził z najemcami kilkadziesiąt drzew w Katowicach


Globalworth zasadził z najemcami kilkadziesiąt drzew w Katowicach
2021-10-26
Globalworth, największy właściciel i zarządca nieruchomości na polskim rynku, wspólnie z najemcami swojego biurowego kompleksu A4 Business Park, zasadził w czwartek w Katowicach ponad 50 drzew. Klony, buki i jarzęby wyrosły na skwerze przy ulicach Francuskiej i Damrota.

Drzewa własnoręcznie posadzili pracownicy firm, które swoje biura mają w A4 Business Park, a także Globalworth, który jest jego właścicielem i zarządcą. Akcję poprzedziły warsztaty, w czasie których uczestnicy dowiedzieli się jak prawidłowo je posadzić, aby zapewnić im jak najdłuższą żywotność. Sam skwer o powierzchni 1 hektara przynależy do biurowego kompleksu i znajduje się pod stałą opieką Globalworth.

"Uprawa roślin jest bardzo przyjemnym i kreatywnym zajęciem, łączy nas z przyrodą, a także obniża poziom stresu. Znakomicie sprawdza się też jako narzędzie pracy zespołowej, tak potrzebne zwłaszcza teraz, po doświadczeniach izolacji społecznej w okresie pandemii. Mamy w tym już doświadczenie wyniesione z innych naszych nieruchomości i staramy się je zaszczepiać także na kolejnych. Po znakomitych efektach warsztatów w Green Horizon w Łodzi, postanowiliśmy zorganizować podobną akcję w Katowicach. To wspaniały widok, kiedy wszyscy pracownicy, niezależnie od stanowiska, ramię w ramię sadzą drzewa, robiąc przy tym coś pozytywnego dla siebie, dla miasta i dla środowiska."

Maciej Gołębiewski, Asset Management & Leasing Director w Globalworth Poland

To nie pierwsza taka zielona inicjatywa Globalworth. Na początku października firma przeprowadziła warsztaty sadzenia zieleni na patio biurowca Green Horizon w Łodzi. Pracownicy mieszczących się w nim firm, razem z zespołem Globalworth, posadzli tam w sumie kilkadziesiąt gatunków roślin, krzewów i drzew, zamieniając jego przestrzeń w zieloną oazę do odpoczynku.

A4 Business Park to nowoczesny i znakomicie zlokalizowany kompleks biurowy znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie centrum Katowic, tuż przy zjeździe na autostradę A4. Składa się z trzech budynków: dwóch 10-kondygnacyjnych i jednego 7-kondygnacyjnego o łącznej powierzchni ponad 33 tys. mkw. Wyróżnikiem inwestycji jest elegancka, ponadczasowa architektura i elewacje wykończone kamieniem, dzięki którym na stałe wpisała się w krajobraz miasta. Częścią kompleksu jest obszerny parking podziemny i naziemny na blisko 700 samochodów łącznie. A4 Business Park posiada certyfikat BREEAM In-Use na poziomie Excellent i korzysta z energii pochodzącej w 100% z odnawialnych źródeł.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

aleksandra.globalworth

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl