GROHTHERM 500 – wygodna, bezpieczna i intuicyjna armatura do każdej łazienki


GROHTHERM 500 – wygodna, bezpieczna i intuicyjna armatura do każdej łazienki
2021-11-30
Armatura termostatyczna nie jest dziś wynalazkiem – coraz częściej stanowi niezbędnik w każdej dobrze zaplanowanej łazience. Bateria GROHTHERM 500 uzupełnia kolekcję GROHTHERM o wariant dla klientów z ograniczonym budżetem.

Badania przeprowadzone niedawno przez niemiecki instytut badawczy wykazały, że dla 37% respondentów szczególnie niekomfortowym czynnikiem podczas kąpieli pod prysznicem jest wahanie temperatury[1]. Teraz dzięki nowej baterii prysznicowej GROHTHERM 500 takie sytuacje należą do przeszłości. Najnowszy produkt niemieckiej marki zapewnia stałą temperaturę wody, dopasowaną do indywidualnych preferencji użytkownika. To optymalna wygoda w przystępnej cenie.

Joanna Gajewska, Category Manager Bath/Showers/Thermostats w GROHE Polska wyjaśnia, czego instalatorzy i projektanci mogą oczekiwać od najnowszej pozycji w portfolio armatury termostatycznej marki GROHE oraz dlaczego jest to rozwiązanie, które powinno znaleźć się w każdej nowoczesnej łazience.

Dlaczego warto rekomendować armaturę termostatyczną konsumentom?

Profesjonaliści znają rozwiązania termostatyczne już od dawna, byli świadkami ewolucji technologii prysznicowej i wiedzą, jak ona działa. Z przeprowadzonych badań dowiedzieliśmy się, że ponad 35% konsumentów chciałoby wymienić swoją baterię mieszaczową na termostatyczną. Są także klienci, których można przekonać do modernizacji prysznica, jeśli instalatorzy i projektanci wnętrz przedstawią im odpowiednie argumenty.

1.    Baterie termostatyczne to bezpieczne rozwiązanie szczególnie dla dzieci i seniorów. W przeciwieństwie do tradycyjnej armatury prysznicowej, baterie termostatyczne marki GROHE wyposażono w przycisk SafeStop 38°C. Ogranicza on temperaturę wody do optymalnych 38°C, zapobiegając oparzeniom. Dodatkowo zastosować można ogranicznik SafeStop Plus 43°C, który uniemożliwia niezamierzone podniesienie temperatury powyżej tej wartości, np. przez dzieci czy osoby starsze. To bezpieczne rozwiązanie nie tylko do domów wielorodzinnych czy hoteli, ale dla każdego, kto ceni sobie przyjemność, wygodę i bezpieczeństwo.

2.  Dziś obserwujemy, że łazienka to coraz częściej miejsce relaksu i dbania o dobre samopoczucie. Konsumenci szukają rozwiązań zwiększających komfort. Odpowiedzią na ich oczekiwania jest nasza technologia termostatyczna. Umożliwia ona kontrolę nad temperaturą wody nawet przy wielu jej źródłach działających jednocześnie. Rozwiązanie to zapobiega wahaniom temperatury, co pozwala uniknąć niespodzianek w postaci zimnych lub gorących strumieni w trakcie prysznica. To najważniejsza z korzyści, zwłaszcza że wahania temperatury są jednym z głównych czynników, które stresują konsumentów podczas brania prysznica.

3.    Wielu konsumentów nie wie, że bateria wyposażona w termostat może oszczędzać wodę na kilka sposobów. Wszystkie baterie GROHTHERM wyposażone są w przycisk  EcoButton, który zmniejsza jej przepływ, redukując zużycie nawet do 50% bez wpływu na komfort kąpieli. Jeśli użytkownik zakręca i odkręca kilkukrotnie wodę podczas brania prysznica, nie musi ponownie regulować ustawienia temperatury na uchwycie baterii. GROHTHERM 500 umożliwia kontynuowanie kąpieli w takiej samej temperaturze. W efekcie konsument nie tylko oszczędza cenne zasoby wody, ale także pieniądze.

 

Dlaczego warto wybrać baterie termostatyczne marki GROHE?

Nasze portfolio produktów jest tak różnorodne, jak indywidualne są projekty naszych klientów. Kluczowe jest dla nas zapewnienie instalatorom i architektom atrakcyjnych rozwiązań. Ofertę marki GROHE dostosowujemy do różnych wymagań, dotyczących nie tylko funkcjonalności, ale także budżetów.

Niedawno w naszym portfolio pojawiła się bateria prysznicowa GROHTHERM 800 Cosmopolitan, której centralnym elementem jest termostatyczna głowica wykonana w technologii TurboStat. Jest to rozwiązanie gwarantujące wychwytywanie zmian ciśnienia w instalacji w zaledwie 0,3 sekundy. Model ten wyróżnia się solidnymi metalowymi uchwytami, które pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną. Ich największą zaletą jest rant Ergorim, który zapewnia pewny chwyt, nawet wtedy, gdy ręce są mokre lub namydlone. To wszystko sprawia, że armatura ​​GROHTHERM 800 Cosmopolitan jest idealnym rozwiązaniem do każdego prysznica lub opcjonalnym wariantem do wanny.

W naszej ofercie znajduje się także bardziej zaawansowana opcja GROHTHERM 1000 Performance z dodatkowymi funkcjami. Dzięki zintegrowanej technologii GROHE CoolTouch, korpus baterii nie nagrzewa się nigdy do wysokiej temperatury. To ważny argument zwłaszcza, jeśli z prysznica korzystają samodzielnie dzieci lub seniorzy.

Naszą najnowszą propozycją jest bateria GROHTHERM 500. To optymalny produkt dla osób, które nigdy wcześniej nie korzystały z technologii termostatycznej. Umożliwia użytkownikom wypróbowanie zalet termostatu, w tym funkcji EcoButton, SafeStop i SafeStop Plus, bez wydawania dodatkowych pieniędzy. Z ekonomicznego punktu widzenia jest to bateria mieszaczowa oferująca zdecydowanie więcej korzyści.

 [1] explorare & GROHE, Badania na temat zachowań pod prysznicem, czerwiec 2020: 37% respondentów deklaruje, że wolałoby termostat, by zapobiec niechcianym zmianom temperatury.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

AniaGOW

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl