Gry planszowe kontra gry komputerowe


Gry planszowe kontra gry komputerowe
2018-07-12
Gry komputerowe zdominowały rynek rozrywki jednakże gierki planszowe mają się - mimo wszystko - całkiem dobrze, więc chyba warto od czasu do czasu zagrać w grę planszową z przyjaciółmi lub rodziną.

Przeczytaj również:
Obecnie spora ilość klasycznych gier planszowych dostępnych jest jako gry komputerowe bądź inne typy gier np. gry online, mobilne, na konsole. Ale bardziej opłaca się grać w planszówkę niż jej odpowiednik komputerowy. Dlaczego? Bo można się spotkać z przyjaciółmi w realu, a dzieci uczyć kooperacji z innymi. Ponadto rozwój mózgu przez dzieci może być dokonywany poprzez gry planszowe. Większość z ów gier planszowych może być wykorzystana do stymulowania rozumowania. Ludzie, którzy grają w takie gry, rzadziej mają niektóre zaburzenia psychiczne, takie jak Alzheimera. Jednakże trzeba poświęcić trochę czasu na zrozumienie gry planszowej. Gdy cała rodzina zrozumie koncepcje gry, mogą oni  uczestniczyć w rozgrywce razem. Dzieci będą rosły w zdrowszej atmosferze w domu integrując się z rodzeństwem i rodzicami. Większość gier w karty nauczy dzieci trochę matematyki i rozwiązywania zagadek logicznych (tzw. główkowania), oprócz przyjemności generowanych przez grę chociaż akurat to można osiągnąć także z grami online, na PC, mobilnymi lub konsole. Dzieci, którym trudno się uczyć w napiętej atmosferze szkoły, mogą łatwiej osiągnąć za pośrednictwem tych gier pewne korzyści jak wspomniana wcześniej umiejętność logicznego myślenia. Grając w nie dzieci mogą osiągnąć wiele umiejętności społecznych, takich jak komunikacja werbalna, cierpliwość, dzielenie się, interakcje z innymi graczami. Dzieci będą poprawiać również swoją koncentrację poprzez gry planszowe. W tych grach można odczuć pewne aspekty jak w prawdziwym życiu. Dzieci będą uczyły się nigdy nie poddawać się porażce i próbować swoich sił do samego końca. Są to zalety, z których dzieci mogą później odnieść korzyść w dorosłym życiu.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Gamestown.pl - gry unity3d, html5 i flash
http://www.gamestown.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl