HONOR Magic V2 najlepiej sprzedającym się składanym smartfonem na rynku chińskim


HONOR Magic V2 najlepiej sprzedającym się składanym smartfonem na rynku chińskim
2023-12-06
HONOR Magic V2, według firmy analitycznej Omdia, zdobywając aż 25% swojego segmentu , stał się najlepiej sprzedającym, składanym smartfonem w Chinach. Dodatkowo marka HONOR wyprodukowała już ponad milion składanych urządzeń, co znacznie przyczyniło się do ich popularyzacji na światowym rynku.

W trakcie konferencji Fortune Global Forum 2023, która odbyła się w Abu Zabi, dr Ray Guo, Chief Marketing Officer w HONOR, odnosząc się do ostatnich wyników marki HONOR, powiedział: „Składane urządzenia są u progu wejścia do mainstreamu, a nowe rozwiązania takie jak sztuczna inteligencja, technologie stworzone z myślą o ludzkich potrzebach,, jak system ochrony oczu, poprawiają wrażenia z użytkowania. Z naszej perspektywy to właśnie te elementy stanowią przyszłość smartfonów".


Jednocześnie na konferencji przyrównano składane smartfony do samochodów elektrycznych. Oba rozwiązania, dzięki odważnemu pomysłowi, zrewolucjonizowały swoje branże i cieszą się coraz większą popularnością. Jak pokazuje Counterpoint, czyli firma analizująca rynek technologii, mediów i telekomunikacji, ponad 64% użytkowników smartfonów premium w Chinach jest gotowa zamienić swoje obecne urządzenie na składanego smartfona.

Innowacyjne rozwiązania w odpowiedzi na obawy konsumentów

W przeszłości wielu użytkowników obawiało się, czy składane smartfony są wystarczająco wytrzymałe, łatwe w przenoszeniu, a zastosowane w nich baterie pozwolą na pracę cały dzień bez konieczności ładowania. HONOR w modelu HONOR Magic V2 zaprezentował swoją odpowiedź – smartfon ten jest wyjątkowo smukły, ma tylko 4,7 mm grubości po rozłożeniu i zaledwie 9,9 mm po złożeniu. Dodatkowo zastosowany w urządzeniu zawias pozwala na co najmniej 400 000 zgięć. W urządzeniu zastosowano również innowacyjną, pojemną baterię krzemowo-węglową, która zapewnia cały dzień pracy przy znacznie zmniejszonym rozmiarze. 

HONOR inwestuje w technologię i wyznacza trendy

Według badań Światowej Organizacji Zdrowia co najmniej 2,2 miliarda ludzi ma wadę wzroku a w prawie połowie tych przypadków, można było jej zapobiec. Na podstawie tych danych HONOR skupił się na stworzeniu technologii, która poprawia komfort użytkowania. Marka zainwestowała ponad 140 milionów dolarów w prace nad wyświetlaczami oraz opracowała ponad 500 patentów. Dzięki temu nowe urządzenia posiadają częstotliwość modulacji PWM 3840 Hz, co gwarantuje brak migotania obrazu na przyciemnionym ekranie. Od czasu wynalezienia tego rozwiązania przez firmę HONOR, 12 innych producentów wprowadziło u siebie tę funkcję, co przekłada się na ponad 90% wyświetlaczy smartfonów w Chinach.

HONOR świętuje 3 lata działalności sukcesem

Marka HONOR osiągnęła w tym roku prawie 200% wzrost sprzedaży na rynkach zagranicznych. W Europie, jak pokazuje najnowszy raport Counterpoint Research, HONOR jest jedyną marką z pierwszej piątki największych producentów smartfonów, która odnotowała wzrost sprzedaży rok do roku w 3. kwartale. W Chinach HONOR zajmuje czołową pozycję zarówno na rynku urządzeń składanych, jak i w ogólnym udziale w rynku w trzecim kwartale 2023 r., według czołowych firm analitycznych, takich jak Counterpoint i IDC.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

krzbrodo

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl