HOYA EnRoute - soczewki, dzięki którym dotrzesz do celu


HOYA EnRoute - soczewki, dzięki którym dotrzesz do celu
2019-07-12
Czas reakcji kierowcy w 90% zależny jest od wzroku. Gorsza jakość widzenia przekłada się na wolniejszą reakcję na zmieniającą się dynamicznie sytuację na drodze.


            Czas reakcji kierowcy w 90% zależny jest od wzroku. Gorsza jakość widzenia  przekłada się na wolniejszą reakcję na zmieniającą się dynamicznie sytuację na drodze. Kierowca narażony jest na niebezpieczeństwa związane z efektem olśnienia od reflektorów samochodów nadjeżdżających z przeciwka, czy też odbiciem światła od różnorodnych powierzchni a także ostrego, jasnego oświetlenia urządzeń znajdujących się we wnętrzu samochodu. Dodatkowym utrudnieniem jest konieczność nieustannego przenoszenia wzroku na obiekty znajdujące się w różnej odległości.

Soczewki okularowe EnRoute przeznaczone są do bezpiecznego i komfortowego prowadzenia samochodu. Zastosowano w nich specjalny filtr - Glare Filter, przeciwdziałający oślepieniu. Filtr selektywnie zatrzymuje światło niebieskie, co znacznie ogranicza rozpraszanie światła, zmniejsza dekoncentrujący efekt jego odbicia od deski rozdzielczej oraz od reflektorów samochodów  nadjeżdżających z naprzeciwka (LED i  ksenonowe).  Jednocześnie, filtr poprawia transmitancję korzystnej części spektrum światła, podnosząc kontrast widzenia  i jasność obrazu, nawet przy słabym oświetleniu  i złej pogodzie. Dzięki temu mamy zapewnione  komfortowe i bardziej zrelaksowane widzenie, nawet w stresujących sytuacjach na drodze. Soczewki  dostępne są w konstrukcji  jednoogniskowej oraz progresywnej. EnRoute gwarantują szerokie pola widzenia, wyraźne i komfortowe widzenie na każdą odległość oraz doskonałą percepcję obrazu. Dla kierowców zawodowych i osób spędzających dużo czasu za kierownicą firma Hoya oferuje soczewki EnRoute Pro. Są one dodatkowo wyposażone w filtr podwyższający kontrast widzenia, który zapewnia jeszcze większą redukcję efektu olśnienia oraz lepsze postrzeganie kolorów. Ponadto w soczewkach soczewki EnRoute Pro zastosowano również indywidualną konstrukcję, która uwzględnia zarówno uwarunkowania wzrokowe użytkownika jak i odległość  do deski rozdzielczej, co umożliwia  przyjęcie naturalnej i swobodnej pozycji  podczas prowadzenia samochodu.

 

www.hoyavision.com/pl/

www.facebook.com/HoyaLensPoland/

https://www.instagram.com/hoya_lens_poland/

 

 

Firma: Hoya Lens Poland

Produkt: Soczewki EnRoute


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KN
http://kobieta24.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl