‘Human to Human’ - pierwsza seria dokumentalna o losach uchodźców z Ukrainy


‘Human to Human’ - pierwsza seria dokumentalna o losach uchodźców z Ukrainy
2022-10-25
Unikalna produkcja Viaplay pt. ‘Human to Human’. to pierwsza seria filmów dokumentalnych poświęconych zmaganiom, nadziejom i wyzwaniom przed jakimi stanęli uchodźcy

Wybuch wojny w Ukrainie 24 lutego br. wstrząsnął całym światem. W zaledwie kilka godzin po pierwszych rosyjskich atakach, na granicy Polski pojawiły się tysiące uchodźców. Pośród wojennego zamętu kobiety, dzieci i osoby starsze udali się w podróż trwającą nieraz dziesiątki godzin. W tym samym czasie rzesza Polaków ruszyła na pomoc, poświęcając swój czas i pieniądze, dzięki czemu setki tysięcy obywateli Ukrainy mogło znaleźć bezpieczne schronienie. Ten niezwykły czas ukazuje unikalna produkcja Viaplay Documentary pt. ‘Human to Human’. To pierwsza seria filmów dokumentalnych poświęconych zmaganiom, nadziejom i wyzwaniom przed jakimi stanęli uchodźcy z Ukrainy i Polacy, którzy nieśli im pomoc. Seria ‘Human to Human’ będzie dostępna wyłącznie na platformie Viaplay.


Jedyna taka seria dokumentalna

‘Human to Human’ to dziesięć poruszających historii przedstawiających losy uchodźców z Ukrainy, którzy zostali zmuszeni do ucieczki z własnego kraju. Nie bacząc na strach, rozdzielenie z bliskimi czy możliwość utraty dorobku życia opuścili swoje domy, gdyż
do uratowania mieli to, co najcenniejsze – własne życie. Kim są ci ludzie i co zostawili za sobą? Jakie to uczucie - stracić wszystko? Wracać do zniszczonego kraju, czy zaczynać od zera i na nowo budować swoje życie? Inaczej niż w serwisach informacyjnych, które przedstawiają tłum anonimowych uchodźców, kamery ‘Human to Human’ dokumentują losy ludzi z krwi
i kości. Wchodzimy w ich życie i słuchamy ich historii. To opowieści o ludziach, dzięki którym dowiadujemy się wiele również o nas samych.

Zdążyć z pomocą

W serii Viaplay Documentary pt. ‘Human to Human’ poznajemy dramatyczne losy uchodźców i dowiadujemy się więcej o pomocy, jakiej im udzielono. Zobaczymy też, jak ważne jest dla nich wsparcie innych i przekonamy się, jak wygląda wojna oczami 6-letniego dziecka. Dzięki ‘Human to Human’ sprawdzimy również z bliska, jak funkcjonują oddolne inicjatywy, mające na celu pomoc uchodźcom. Poznamy organizatorów takich akcji, jak ‘Zupa na Granicę’ i z bliska dowiemy się, z jakimi wyzwaniami muszą się mierzyć wolontariusze udzielający pomocy i schronienia zarówno ludziom, jak i zwierzętom.

Mini-seria dokumentalna pt. ‘Human to Human’ to unikalny wgląd w realia z jakimi musieli mierzyć się zarówno uchodźcy, jak i ruszający im na pomoc Polacy w dobie największego europejskiego kryzysu od II wojny światowej. Każdy z 10 odcinków ‘Human to Human’ przynosi wiele wzruszeń, przede wszystkim jednak tłumaczy, czym jest człowieczeństwo w dobie wojny. Dzięki tej produkcji pokażemy widzom na całym świecie kim są uchodźcy, skąd przybyli i w jaki sposób usiłują poradzić sobie w nowym miejscu. – mówi Barbara Wiśniewska-Grzesiak, Executive Producer Non-scripted Content, Viaplay Group.

Pomysłodawcą serii i reżyserem kilku z odcinków jest Kacper Lisowski, który tak mówi o projekcie – ‘Human to Human’to nawiązanie do znanej łacińskiej maksymy, brzmiącej Homo homini lupus - człowiek człowiekowi wilkiem. Niewątpliwie, wojna ujawnia to, co w ludziach najgorsze, ale - paradoksalnie - daje też szansę temu, co dobre. Takim pozytywnym fenomenem była powszechna w Polsce pomoc uchodźcom z Ukrainy. Pomyślałem, że w tym szczególnym czasie świetnie byłoby pokazać nasze człowieczeństwo z tej dobrej strony – powiedział Lisowski.

Twórcy

Za reżyserię serii Viaplay Documentary pt. ‘Human to Human’ odpowiadają znakomici twórcy. Odcinki zostały stworzone przez uznanych dokumentalistów, m.in. Kacpra Lisowskiego (‘Sędziowe pod presją’, ‘Mistrz świata), Zuzannę Solakiewicz (‘Ziemia’, ’15 stron świata’) i Krystynę Wałajtys-Łonisk (‘Zakonnice’). Z kolei odcinek pod tytułem ‘Wszystko będzie dobrze’ został wyreżyserowany przez znanego aktora oraz reżysera, Pawła Deląga, który był również producentem wykonawczym odcinka.

Produkcja ‘Human to Human’ będzie dostępna wyłącznie na platformie streamingowej Viaplay jeszcze w tym roku. Serial wyprodukowany został przez  Paprika Studios. Producentem jest Kristoffer Rus, szefem produkcji Agnieszka Knysak-Sandecka, producentem liniowym Karolina Kajdanowicz. Produkcja była nadzorowana przez Barbarę Wiśniewską-Grzesiak, Executive Producer Non-scripted Content, Viaplay Polska.

Seria mini-dokumentów ‘Human to Human’ będzie dystrubuowana poza granicami Polski przez Viaplay Content Distribution. Szczegółowa data premiery zostanie podana już wkrótce.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Malgorzata Urbas

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl