I etap Szmaragdowego Parku już gotowy


I etap Szmaragdowego Parku już gotowy
2022-09-15
Develia zakończyła budowę I etapu osiedla Szmaragdowy Park, zlokalizowanego przy ulicy Topazowej 2 w Gdańsku. W ramach czterech niskich budynków zrealizowanych zostało łącznie 175 mieszkań.

W ofercie dewelopera pozostaje jeszcze ok. 30 wolnych lokali. Część z nich jest dwupoziomowa, co zapewnia przyszłym właścicielom duże możliwości aranżacyjne.

Budowa I etapu osiedla Szmaragdowy Park dobiegła końca. Develia przystąpiła do uzyskiwania stosownych zgód na użytkowanie nieruchomości. Zgodnie z planem przekazywanie właścicielom gotowych mieszkań powinno rozpocząć się w IV kwartale bieżącego roku. Prace budowlane ruszyły w maju minionego roku i trwały około 16 miesięcy. Funkcję generalnego wykonawcy powierzono firmie Alstal Grupa Budowlana sp. z o.o. sp.k. Za projekt architektoniczny odpowiadała pracownia DOMUS Studio Projektowe S.C. Sieniawski & Sieniawski.

- Wszystkie prace w ramach generalnego wykonawstwa zostały zrealizowane zgodnie z planem. Osiedle zostało zaprojektowane z naciskiem na funkcjonalność, tak aby optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Inwestycja jest adresowana do osób ceniących ciszę i spokój, którzy chcą jednocześnie korzystać z rozbudowanej infrastruktury dużego miasta – podkreślił Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży Develia S.A.

Szmaragdowy Park to kameralna inwestycja, którą Develia zrealizowała w Gdańsku na zielonych Łostowicach, bezpośrednio przy malowniczym zbiorniku wodnym „Kolorowy”. W I etapie, w czterech niskich, 3-piętrowych budynkach o eleganckiej, subtelnej architekturze, wybudowanych zostało 175 mieszkań o metrażach od 32 do 79 m kw. W sprzedaży dostępnych jest jeszcze ok. 30 lokali o zróżnicowanych powierzchniach. Część z nich jest dwupoziomowa, co pozwala ciekawie zaaranżować przestrzeń.

W zależności od kondygnacji mieszkania posiadają antresole z przestronnymi tarasami, przeszklone balkony lub ogródki. Do dyspozycji mieszkańców przewidziane są również naziemne miejsca parkingowe oraz podziemne hale garażowe z komórkami lokatorskimi. W budynkach znajdą się również cichobieżne windy.

W niewielkiej odległości od inwestycji znajdują się liczne sklepy, szkoły i przedszkola. Do centrum Gdańska samochodem można dojechać w kilkanaście minut. Dzięki planowanej budowie ul. Nowej Świętokrzyskiej wyjazd z osiedla będzie jeszcze łatwiejszy.

Develia, która w tym roku obchodzi 15-lecie działalności, to jeden z największych deweloperów w Polsce. Firma zrealizowała 38 osiedli, składających się w sumie ze 106 etapów inwestycyjnych – to ponad 14 tys. mieszkań o powierzchni przeszło 760 tys. m kw. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów Develia dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości.

O DEVELII 

Develia to jeden z największych deweloperów w Polsce, realizujący inwestycje mieszkaniowe oraz komercyjne w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Łodzi i Katowicach.  Od 2007 r. Develia (poprzednio LC Corp) jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W 2021 r. firma wypracowała 911,9 mln zł przychodów ze sprzedaży i 153,9 mln zł skonsolidowanego zysku netto.

Kontakt dla mediów:


Mariusz Skowronek

698 612 866, press@develia.pl  


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mskala@tauber.com.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl