Ile czasu trwa wzięcie kredytu gotówkowego?


Ile czasu trwa wzięcie kredytu gotówkowego?
2018-07-19
Nie wszystkie wydatki da się zaplanować z wyprzedzeniem. Czasami z dnia na dzień okazuje się, że potrzebujemy kupić coś nadprogramowo i zastanawiamy się skąd wziąć ekstra pieniądze. Jednym z rozwiązań jest wzięcie kredytu gotówkowego, ale ile trzeba czekać, żeby go dostać?

Przede wszystkim warto podkreślić, że czas oczekiwania na pieniądze przy chęci wzięcia kredytu gotówkowego jest znacznie krótszy, niż w przypadku kredytu hipotecznego. Nie mniej jednak warto wiedzieć, co trzeba zrobić, żeby pieniądze otrzymać bez zbędnej zwłoki.

Już wiem, co chce?

Zanim zaczniemy zastanawiać, co i kiedy należy wypełnić i dostarczyć do banku warto rozeznać się w temacie kredytów. Pewność da nam porównanie kredytów gotówkowych np. na ekredyt24.com.pl. Najłatwiej zrobić to przy pomocy internetowych porównywarek, których w internecie jest mnóstwo i w zasadzie każda z nich jest intuicyjna i prosta w obsłudze.

Jeśli podejmiemy decyzję i zdecydujemy się na jakiś konkretny produkt znaleziony w sieci wypełniamy internetowy wniosek i czekamy na to, aż bank się z nami skontaktuje. Bardzo często zdarza się tak, że konsultant po rozmowie z nami dostosowuje kredyt jeszcze bardziej do naszych potrzeb. Co ważne, wypełnienie wniosku to jedynie informacja o naszym zainteresowaniu, nie oznacza nieodwracalnej decyzji.

Odliczanie: czas – start

Jeśli dopełnimy wszystkich formalności i nic nie wydarzy się po drodze, kredyt gotówkowy najszybciej możemy otrzymać po dwóch dniach roboczych.

To, co należy dostarczyć, przed otrzymaniem gotówki to przede wszystkim – dokument potwierdzający tożsamość oraz dokument potwierdzający miesięczny dochód. Przy pożyczce w wysokości do 30 tys. zł. Najczęściej wystarczy pokazać wyciągi z konta bankowego z ostatnich trzech miesięcy. Nie mniej jednak decyzję o tym podejmuje sam bank, dlatego powinniśmy być przygotowani na to, że zostaniemy np. poproszeni o pokazanie zaświadczenia o zarobkach z pracy.

Dodatkowo czas przyspiesza także fakt, czy jesteśmy klientem danego banku czy też nie. Jeśli mamy w nim konto, to w zasadzie omijają nas formalności – bank zna nasze wpływy, wie, na co i ile wydajemy, a tożsamość potwierdziliśmy np. przy zakładaniu konta. Tak naprawdę w takim przypadku pieniądze możemy dostać w piętnaście minut.

Bank sprawdza również naszą historię kredytową. Sami również możemy skontrolować czy nie zalegamy nigdzie ze spłatą – wystarczy wejść na Biuro Informacji Kredytowej i pobrać bezpłatny dokument, który potwierdza informację o tym, że nasza karta jest czysta.

Co istotne warto pamiętać o tym, że oczywiście przy kredycie gotówkowym nie ma wielu wytycznych i obostrzeń, tak jak przy wzięciu kredytu hipotecznego, jednak istnieje cień szansy, że możemy go nie dostać. Nie mniej jednak to, że nie dostaniemy go w jednym banku, nie oznacza, że nie dostaniemy go w ogóle i warto próbować w innych placówkach.

Po szczegółowe informacje na ten temat odsyłam do artykułu: Jak długo trwa procedura kredytowa?Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl