INTERPRINT przejmuje Decotec


2022-10-25
Hiszpański dostawca dekorów przekształca się w IP Decor Spain INTERPRINT, jeden z wiodących światowych producentów powierzchni dekoracyjnych dla przemysłu, zwiększa swój globalny zasięg poprzez całkowite przejęcie hiszpańskiej firmy Decotec PriPrinting S.A.

IP Decor Spain stanie się dziewiątym zakładem produkcyjnym w globalnej strukturze grupy INTERPRINT z siedzibą w Arnsbergu. Strategiczna ekspansja pozwoli INTERPRINT na poszerzenie portfolio produktów, zaoferowanie klientom nowych usług w zakresie impregnacji i druku, a także na rozwój na rynkach w regionie Morza Śródziemnego oraz w Ameryce Środkowej.

INTERPRINT informuje również o powołaniu Martijna Huismana na stanowisko Dyrektora Zarządzającego IP Decor Spain z dniem 1 listopada 2022 roku. Zastąpi on Juana Carlosa Benito, który przechodzi na zasłużoną emeryturę.

Martijn Huisman współpracuje z Toppan od 2011 roku i zajmował się rozwojem nowych przedsięwzięć oraz pełnił funkcję członka zarządu firmy Decotec.

Hideo Yoshikawa, Dyrektor Generalny INTERPRINT, skomentował: „Serdecznie witamy IP Decor Spain w naszej rodzinie i jest mi bardzo miło powitać Martijna Huismana w INTERPRINT. Ma on doskonałe osiągnięcia w kierowaniu wysokoefektywnymi zespołami w różnych przedsięwzięciach i funkcjach. Jego zmysł biznesowy oraz znajomość działalności Toppan i naszej branży, a także doświadczenie na wyższym stanowisku kierowniczym będzie cennym uzupełnieniem naszego zespołu INTERPRINT. Chciałbym również wyrazić wdzięczność Juanowi Carlosowi Benito za jego niezmienne poświęcenie i życzyć wszystkiego najlepszego na dalsze lata.”

„To przejęcie pomoże nam jeszcze bardziej zwiększyć naszą wiodącą pozycję w branży i umożliwi nam jeszcze bardziej kompleksowe reagowanie na potrzeby naszych klientów w przyszłości”, skomentował Martijn Huisman.

Decotec został założony w 1997 roku w Tordera w Hiszpanii i stał się uznanym dostawcą drukowanych powierzchni dekoracyjnych oraz producentem filmów melaminowych dla przemysłu materiałów drewnopochodnych. Przejęcie 100% udziałów oznacza, że INTERPRINT stanie się jedynym udziałowcem IP Decor Spain.

  

O FIRMIE INTERPRINT

„Myśl globalnie, działaj lokalnie” – to filozofia INTERPRINT od ponad 50 lat. Zatrudniając około 1400 pracowników w dziewięciu zakładach produkcyjnych i pięciu biurach sprzedaży, INTERPRINT jest jedną z wiodących drukarni dekorów na świecie. Innowacyjne i kreatywne dekory pokrywają powierzchnie wielu materiałów drewnopochodnych, które są wykorzystywane do produkcji mebli lub podłóg i doskonale uzupełniają wystrój wnętrz. Od 2019 roku INTERPRINT jest częścią działającej globalnie japońskiej Grupy Toppan, co już doprowadziło do zwielokrotnienia różnorodności produktów i możliwości technicznych

O FIRMIE TOPPAN 

Założona w Tokio w 1900 roku firma Toppan jest wiodącym i działającym w wielu branżach globalnym dostawcą zrównoważonych, zintegrowanych rozwiązań w dziedzinach obejmujących druk, komunikację, bezpieczeństwo, opakowania, materiały dekoracyjne, elektronikę i transformację cyfrową. Globalny zespół Toppan składający się z ponad 50 000 pracowników oferuje optymalne rozwiązania oparte na wiodącej w branży specjalistycznej wiedzy i technologiach, aby sprostać różnorodnym wyzwaniom każdego sektora biznesowego i społeczeństwa oraz przyczynić się do osiągnięcia wspólnych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju.  

 


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Jagoda Mówińska

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl