Izolacje od ognia w nowoczesnych budynkach


2018-01-13
Nowe gmachy były i będą miejscami zdecydowanie mądrzej zabezpieczonymi przed płomieniami. Ten stan rzeczy w mojej ocenie jest efektem wygórowanych kryteriów zdeterminowanych przez stosowne przepisy prawne oraz dużego rozwoju technik p.poż.

Stal w budownictwie jest przełomem. Stal powoduje, że budynki są mocarniejsze, wspanialsze, piękniejsze. Wielka budowla zazwyczaj jest poważnym zadaniem, w kwestii bezpieczeństwa. Przy wybuchu rozprzestrzeniania się ognia struktura powinna nie poddać się pożarowi i stać niezmiennie do pełnej ewakuacji. Temperatury są dla stali faktorem wysoko destruktywnym. Moduły stalowe ulegają deformacji na skutek jego działania. Dlatego również konstrukcje stalowe wymagają stabilnych zabezpieczeń przeciwpożarowych.

Istnieje wiele niezwykle zaawansowanych rozwiązań ochrony przeciwpożarowej nowoczesnych konstrukcji. Zalecanym rozwiązaniem będzie bez wątpienia jest zastosowanie powłok ogniochronnych, lub izolacje przemysłowe na fragmentach zrealizowanych ze stali. Wynoszą one co kluczowe niższy współczynnik przenikania ciepła. Taka izolacja może pęcznieć i pochłaniać dostarczane podczas całego pożaru ciepło. Są to rozwinięte technologicznie, wyjątkowo interesujące i skuteczne rozszerzające swoją objętość osłony.

Nowym wykończeniem są powłoki natryskowe. Ordynuje się je bezpośrednio na detale stalowe. Kieruje się ją na konstrukcje stalowe zamontowane się wewnątrz biurowca. Przed ich nałożeniem zdecydowanie warto odtłuścić precyzyjnie stal, bowiem zaniedbanie skutkuje dziurami. Niedoskonałością w mojej ocenie jest zaledwie niezbyt elegancki wygląd. Warto zatem wziąć pod uwagą specjalny element, który będzie tworzył piękne wykończenie. To zaś oznacza dodatkowe obciążenie całej konstrukcji jak również koszty.Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Dabali777

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl