Jak pozbyć się podwójnego podbródka? 4 najlepsze zabiegi


Jak pozbyć się podwójnego podbródka? 4 najlepsze zabiegi
2021-04-17
Podwójny podbródek to zmora wielu ludzi po 35. roku życia — zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Zniekształca rysy twarzy i powoduje, że stają się ciężkie. Zaś szyja przestaje być smukła i nie wygląda młodo. W efekcie dana osoba sprawia wrażenie zmęczonej lub pozbawionej energii.

Jednak nie musi tak być.

Współczesna medycyna estetyczna oferuje nam co najmniej 4 skuteczne zabiegi, dzięki którym uporamy się z podwójnym podbródkiem. Niektóre są bardziej inwazyjne, inne mniej, ale łączy je jedno — widoczny na pierwszy rzut oka efekt.


Przeczytaj artykuł, a poznasz każdy z nich.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Poradnik-Zdrowia.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:


Podwójny podbródek — przyczyny powstawania

Podwójny podbródek pojawia się z wielu powodów — nie tylko z winy nadwagi, jak sugeruje ogólne przekonanie. Nawet osoby całe życie szczupłe mogą borykać się z tym problemem. Dlaczego? Bo z biegiem lat skóra traci jędrność i elastyczność.

Oto najczęstsze przyczyny pojawienia się podwójnego podbródka:

  • nadwaga,
  • obciążenie genetyczne,
  • obwisła skóra po nagłej utracie wagi,
  • starzenie się skóry,
  • zbyt częste pochylanie głowy (np. przy korzystaniu ze smartfona).


Medycyna estetyczna, czyli skuteczna walka z podwójnym podbródkiem

Wbrew pozorom problem „podwójnej brody” nie wymaga od razu użycia skalpela. Chirurgiczna korekta kształtu twarzy była jedynym rozwiązaniem kiedyś, ale dziś medycyna estetyczna oferuje dużo mniej inwazyjne, a więc bezpieczniejsze sposoby na poprawę wyglądu.

Czytaj dalej, a poznasz każdy z nich.



Liposukcja podbródka

Zabieg liposukcji to jedno z najskuteczniejszych współcześnie rozwiązań. Jest szybki, bezpieczny i stosunkowo bezbolesny.

Jak przebiega?

Najpierw lekarz podaje pacjentowi znieczulenie miejscowe. Następnie wprowadza pod skórę kaniulę o średnicy maksymalnie 2 mm, przez którą pobiera niewielką ilość tłuszczu z podbródka — zwykle jest to od kilku do kilkudziesięciu mililitrów.

Wydaje ci się, że to mało? Może, ale efekt robi diametralną różnicę.



Nici liftingujące

Kolejną skuteczną metodą, dzięki której unikniemy poważnego zabiegu, są nici liftingujące. Lekarz wprowadza je pod skórę i tworzy coś w rodzaju stelaża. W efekcie podbródek trzyma się we właściwym miejscu.

To nie jedyna zaleta nici liftingujących.

Jeśli martwisz się, że będziesz żyć z obcym ciałem pod skórą, jesteś w błędzie. Nici wykonane są ze specjalnej substancji, która z czasem rozpuszcza się w skórze. Jednak zanim to zrobi, pobudza okoliczne komórki, aby produkowały kolagen i elastynę.

W efekcie nici pozostawiają po sobie solidną konstrukcję nowych tkanek, która dalej unosi skórę, a także czyni ją bardziej witalną i młodszą.



Lipoliza laserowa

Zabiegi z użyciem lasera należą do najnowocześniejszych rozwiązań w medycynie estetycznej. Dzięki połączeniu kilku fal laserowych lekarz jednocześnie redukuje tkankę tłuszczową oraz obkurcza skórę, co daje efekt w postaci likwidacji podwójnego podbródka.

Jak przebiega zabieg?

Po miejscowym znieczuleniu lekarz wprowadza pod skórę kaniulę ze światłowodem, który oddziałuje na tkanki. Liposukcja laserowa trwa dłużej niż 20 minut, a efekt zabiegu trwa przez lata.



HIFU

HIFU (czyli High Intensity Focused Ultrasound) to maszyna, która generuje fale dźwiękowe. Za pomocą różnych głowic lekarz ingeruje w tkankę podskórną na wielu głębokościach. Ultradźwięki uszkadzają ją, co zmusza organizm do odbudowy.

W efekcie następuje produkcja kolagenu, a skóra obkurcza się. Niektóre głowice potrafią też redukować ilość tłuszczu.

Najlepsze wyniki zabiegami HIFU osiągają pacjenci, u których przyczyną pojawienia się podwójnego podbródka jest brak elastyczności skóry.


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl