Jak prać odzież dziecka?


2018-07-09
Do tematu prania ubranek dla dzieci zawsze powinniśmy podchodzić z wyjątkową ostrożnością, szczególnie zanim jeszcze nasz maluch ukończy pierwszy rok życia. Niestety, dopiero kiedy nadejdzie czas trzecich urodzin, będzie można zapomnieć o wszelkich dodatkowych środkach ostrożności.

Poniektóre pralki mogą być na tyle zaawansowane, że wyposażono je w programy stworzone z myślą o potrzebach mam. Ponieważ nie każdy z nas posiada podobny sprzęt, najbezpieczniej nabywać ubranka dla dzieci stworzone z materiału, który nie ma problemu ze znoszeniem wyższych temperatur i nigdy się nie kurczy.

Ogólnie przyjęto, że ubranka dla dzieci wrzuca się do pralki ustawionej na temp. 60 stopni Celsjusza. Po upłynięciu odpowiedniej ilości czasu, najczęściej bliżej trzeciego miesiąca życia malca, powinniśmy obniżyć temp. do 40 stopni, co powinno bez problemu wystarczyć, by usunąć z ubranka wszelkie bakterii i alergeny. Organizm dziecka ma za zadanie z czasem wytworzyć własną florę bakteryjną, wzmacniając swoją odporność.

Przed ukończeniem pierwszego roku zdecydowanie należy wykorzystywać do prania ubrań dla niemowląt bezpieczny proszek hipoalergiczny lub proszek z glinką o właściwościach zmiękczających tkaninę.

Niezmiernie ważne jest to, by za każdym razem uważać na symbole umieszczone na metkach ubranek dla dzieci – nie zostały tam umieszczone bez przyczyny. Co się na nich znajduje? Tym, co powinno nas szczególnie interesować, są wytyczne dotyczące sposobu prania i jego maksymalnej temperatury. Istotne są ponadto wszelkie znaczki z żelazkiem, wyjaśniające, w jakiej temperaturze prasować ubranka dla dzieci.

1. Miska z wodą – informacja o temperaturze, zależnie od konkretnej tkaniny.
2. Miska z poziomą kreską na dole – dotyczy delikatnych tkanin. Powinno się wówczas korzystać ze specjalnych programów.
3. Miska i dłoń – znak ten informuje, że ubranko należy prać ręcznie.Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Dabali777

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl