Jak rozpoznać dobrą wypożyczalnię busów?


Jak rozpoznać dobrą wypożyczalnię busów?
2019-09-29
W biznesie warto współpracować tylko z pewnymi i zaufanymi partnerami. Ta zasada powinna również dotyczyć sytuacji, w których chcemy dla siebie lub swojej firmy wypożyczyć samochód dostawczy. Popularny bus to pojazd powszechnie wykorzystywany w wielu firmach.

Służy do realizowania przewozu towaru lub ludzi na krótkich i długich dystansach. Od terminowości wykonania usługi zależy najczęściej zapłata faktury. Istotne zatem jest to, aby wypożyczać tylko samochody sprawdzone i niezawodne. Czy każda wypożyczalnia oferuje takie pojazdy? Niestety nie. Właśnie dlatego warto się dowiedzieć, co charakteryzuje sprawdzoną wypożyczalnię busów.Sprawdź flotę samochodów

Zacznijmy od tego co najłatwiejsze do wykonania. Polecana wypożyczalnia busów nie musi posiadać kilkunastu lub kilkudziesięciu samochodów. Jej flota może się równie dobrze składać z 2, 3 lub 5 pojazdów, dostępnych w różnych wersjach nadwozia. Istotny jest natomiast wiek i stan techniczny tych pojazdów. Wynajmując je do celów zarobkowych, na pewno nie chcesz myśleć o tym, czy dojedziesz do celu. Do wynajętego busa powinieneś wsiąść z przekonaniem, że wszystko w nim działa, a jego stan techniczny zapewnia bezpieczeństwo Tobie i ładunkowi. Wypożyczalnia busów, posiadająca samochody nie starsze niż 4 lub 5 i z przebiegiem nie większym niż 200 000 km, to naszym zdaniem godna polecenia firma. Pamiętajmy o tym, że kryteria stawiane busom są inne od tych, którymi kierujemy się przy wyborze samochodów osobowych. Samochody użytkowe są od nich wytrzymalsze i tak naprawdę przebieg 200 tysięcy kilometrów to dopiero początek ich życia.Poznaj warunki wynajmu busów od CKcorp

Zanim zdecydujesz się na wynajęcie busa w wybranej przez siebie wypożyczalni, sprawdź dokładnie warunki, na jakich usługa zostanie zrealizowana. Co jest w niej istotne?

 

  • Wysokość kaucji – niektóre wypożyczalnie busów mogą wymagać wpłaty kaucji zwrotnej przy wynajmie samochodu. Jej wysokość może wynosić od 500 złotych do nawet kilku tysięcy. Trzeba się z tym liczyć, ponieważ jest to forma zabezpieczenia interesów przez wypożyczalnię. W razie spowodowania strat lub uszkodzeń w samochodzie, kaucja zostanie w całości lub częściowo przeznaczona na ich pokrycie. Dowiedz się również w jaki sposób kaucja musi zostać uregulowana. Konieczność wypłaty kilku tysięcy w gotówce może dla niektórych być problemem. Wówczas wygodniej i bezpieczniej jest zapłacić kaucję kartą lub wykonać na karcie kredytowej blokadę na jej poczet. W wypożyczalni CKCorp kaucja za wynajem busa wynosi od 1000 do 1500 zł, zależnie od wersji nadwozia samochodu.

  • Limit kilometrów – wiele wypożyczalni stosuje dla swoich samochodów dzienny limit kilometrów. W przypadku wypożyczalni CKCorp wynosi on dla busów osobowych 300 km, a dla dostawczych 600 km. Oczywiście przy wynajmie na kilka dni, limit ten się sumuje. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ inne wypożyczalnie mogą ustanawiać niższe limity dzienne, wynoszące np. 100 lub 200 km. Mając do pokonania długie trasy, limit ten łatwo przekroczyć. Wiązać to się będzie z koniecznością zapłaty za ponadnormatywne kilometry. Stawka za 1 km ponad limit może wynosić gdzieniegdzie nawet 2 złote!


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl