Jak wybrać firmę sprzątającą biuro?


Jak wybrać firmę sprzątającą biuro?
2016-05-31
Rozwój firmy jest dobrym czynnikiem, ale też bardzo niebezpiecznym. Trzeba zachować rozsądek pomiędzy wydatkami a przychodami. Rozwój to również większa powierzchnia budynków, które trzeba posprzątać, a wybór pomiędzy etatem dla sprzątaczy a firmą sprzątającą nie jest łatwy.

Etatowy serwis sprzątający

W większych firmach, zarówno tych prywatnych jak i często w państwowych instytucjach osoby do sprzątania biur czy też powierzchni użytkowych zatrudnione są na stałe. Jest to rozwiązanie, które po części jest wygodne, a po części niestety nie. Przede wszystkim zatrudnienie na etacie takich osób, powoduje, że koszty utrzymania własnego serwisu sprzątającego są zdecydowanie większe. Konieczność opłacania składek oraz urlopów jest stosunkowo wysoka. Zalety tego rozwiązania są jednak bardzo duże. Przede wszystkim, nie ma określonej umowy co do zakresu obowiązków.  Zatrudnione osoby muszą po prostu utrzymać czystość i do ich obowiązków należy między innymi utrzymanie czystości w danym miejscu. Dodatkowo, większy serwis sprzątający to również lepsza efektywność.

 Firma zewnętrzna do sprzątania

Drugim rozwiązaniem, jakie można zastosować jest podpisanie umowy z firmą sprzątającą. Jest to rozwiązanie, które sprawdza się w małych oraz średnich firmach, gdzie zatrudnienie więcej niż jednej osoby sprzątającej byłoby nierozsądne. Jedna osoba z kolei nie jest w stanie zapewnić właściwego poziomu sprzątania dla całej firmy. Stąd też firma sprzątająca jest zdecydowanie lepszym wyborem. Takich firm na rynku działa wiele, znaleźć je można w wyszukiwarkach pod hasłem „sprzątanie biur łódź”, w ogłoszeniach w prasie, czy też nawet w internetowych serwisach ogłoszeniowych. Zasadniczo znalezienie takiej firmy nie sprawia większych problemów. Zalet takiego rozwiązania jest ogrom, bowiem firma nie utrzymuje wówczas nikogo na etacie. Nie trzeba również płacić za urlop pracownika czy przebywanie na urlopie lekarskim. Z firmą sprzątającą można podpisać specjalną umowę, w której opisany jest harmonogram, a także dokładny zakres obowiązków. Firma sprzątająca to faktury, które można wrzucić w koszty bezpośrednie, co jest niezwykle wygodne i bardzo komfortowe w tym przypadku. Oczywiście drobne minusy również są, bowiem sporządzenie niewłaściwego zakresu obowiązków skutkuje dalszym bałaganem, a koszty w przypadku bardzo dużej firmy, z dużymi powierzchniami biurowymi są znacznie wyższe.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Dabali777

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl