Jak wybrać właściwe rozwiązanie bezprzewodowe dla Twojej firmy?


Jak wybrać właściwe rozwiązanie bezprzewodowe dla Twojej firmy?
2023-03-23
Technologia bezprzewodowa jest nieodłączną częścią codziennego życia. Podobnie jak w przypadku elektryczności, rzadko zastanawiamy się nad znaczeniem technologii bezprzewodowej, dopóki nie pojawi się jakiś problem z siecią.

Dostosowanie właściwego rozwiązania bezprzewodowego do potrzeb i wymagań firmy jest teraz ważniejsze, niż kiedykolwiek przedtem.

 

Zmiana potrzeb klientów w zakresie łączności sieciowej

Wiele osób, które do tej pory pracowały w domu, z myślą o ograniczeniu rachunków za ogrzewanie przeniosło się do kawiarni i restauracji. Większa liczba klientów z laptopami spowodowała, że sieci bezprzewodowe w wielu małych lokalach przestały spełniać wymagania gości.

Wydajne połączenie bezprzewodowe to nie tylko sposób na przyciągnięcie i utrzymanie nowej grupy klientów. Małe firmy wykorzystują technologię bezprzewodową w codziennej działalności w terminalach kasowych i punktach przyjmowania zamówień.

Do niedawna potrzeby małych firm zaspokajały routery Wi-Fi z wbudowanymi punktami dostępowymi. Jednak zwiększone zapotrzebowanie na łączność bezprzewodową sprawiło, że firmy musiały zainwestować w zewnętrzne punkty bezprzewodowe, aby obsłużyć rosnącą liczbę użytkowników, którzy łączą się z siecią.

Inwestycja niewielkiej kwoty w podstawowy punkt dostępowy usprawni codzienną działalność biznesową i pomoże przyciągnąć pracowników zdalnych, poprawiając wyniki finansowe firmy.

Gęstość a odległość

Większe przedsiębiorstwa, które zajmują wiele pomieszczeń i pięter, jak biura i hotele, mają punkty dostępowe zintegrowane z ich infrastrukturą sieciową. Często doświadczają jednak kłopotów z łącznością, które spowodowane są tym, że nie posiadają rozwiązań, które są dostosowane do ich potrzeb biznesowych.

W sytuacji, w której wielu ludzi zbiera się na małym obszarze, np. w klasie czy sali konferencyjnej, potrzebne są mocne punkty dostępowe. Inwestycja w wiele tanich punktów nie będzie efektywnym rozwiązaniem, ponieważ nie poradzą one sobie z dużą liczbą użytkowników i urządzeń, które próbują jednocześnie dołączyć do sieci. W takich przypadkach firmy powinny zainwestować w dwa lub trzy mocne punkty dostępowe, w zależności od liczby użytkowników i urządzeń.

Z kolei w hotelu, w którym pokoje rozmieszczone są wzdłuż długiego korytarza, odległość od punktu dostępowego jest większa, co oznacza, że goście, którzy znajdują się dalej od routera mogą mieć kłopoty z nawiązaniem połączenia. W takim przypadku jeden czy dwa mocne punkty dostępowe nie rozwiążą problemu. Zamiast tego firma powinna zainwestować w wiele punktów dostępowych o niższej mocy i rozmieścić je wzdłuż korytarza. Dzięki temu goście będą mogli bez problemu łączyć się z routerem z każdego pokoju.

Zabezpieczanie sieci

W ostatnich latach firmy z całego świata stały się celem zakrojonych na szeroką skalę cyberataków. Według sondażu Cyber Security Breach Survey ataki phishingowe stanowiły 83 proc. wszystkich prób cyfrowego włamywania się do firm w 2022 roku. Dla firm, które posiadają dostęp do danych wrażliwych, udany atak phishingowy może mieć katastrofalne konsekwencje.

Aby chronić wrażliwe dane, firmy powinny zainwestować w punkt dostępowy z komponentem zabezpieczającym. Takie punkty dostępowe, mogą być zarządzane centralnie za pośrednictwem platformy chmurowej i potrafią filtrować niebezpieczne treści internetowe oraz blokować dostęp do strumieni danych innych użytkowników. Dzięki temu cyberprzestępcy nie mogą szpiegować ruchu ani wykradać informacji.

Chociaż punkty dostępowe z wbudowanymi zabezpieczeniami kosztują drożej, to eliminują potrzebę zakupu oddzielnej bramy zabezpieczającej i w perspektywie, oszczędzają firmom pieniądze.

Zyxel Networks

Zyxel od ponad 30 lat zapewnia użytkownikom domowym i biznesowym dostęp do Internetu, od samego początku polegając na innowacjach i usługach zorientowanych na potrzeby klientów. W 1989 roku oznaczało to modemy analogowe. Dziś to wykorzystanie sztucznej inteligencji i chmury, by zapewniać szybkie, niezawodne i bezpieczne rozwiązania sieciowe dla domu i firmy.

Zyxel jest znaczącą marką na globalnym rynku urządzeń sieciowych:

  • obecny na 150 rynkach na całym świecie
  • 1 mln firm pracuje lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
  • 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę

Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Konrad Kotlarski

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl